Seni hiç unutmayacağız Meral Anne…

Önceki gün kaybettiğimiz Rıza Urcun Paşa’nın kızı Meral Urcun’u ebedi yolculuğuna uğurladık.

Meral Urcun için 19 Aralık 2013 Perşembe günü düzenlenen cenaze törenine çok kalabalık bir cemaat katıldı. Bostancı Kuloğlu Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Kartal’da bulunan aile mezarlığına defnedilen Meral Urcun için gözyaşları adeta sel oldu.

“KEŞKE BENİ BİR KERE DAHA AZARLAYABİLSEN…”

Cenaze töreninde söylenen sözler kadar çelenklerdeki yazılar da hayli duygu yüklüydü. “Seni hiç unutmayacağız, rahat uyu Meral Anne” sözleri kulaklarda yankılanırken; Urcun’un yeğeni Mert’in “Keşke beni bir kere daha azarlayabilsen” yazısı törene katılanları gözyaşlarına boğdu.

ERENKÖY KIZ LİSESİ SINIF OLARAK KATILDI…

Erenköy Kız Lisesi, cenaze törenine eski ve yeni öğretmenleri yanında bir sınıf olarak katıldı. 10’uncu sınıf öğrencilerinin tamamının gözyaşlarına boğulması ise dikkat çeken notlar arasındaydı.

TÜRKİYE YARDIM SEVENLER DERNEĞİ: “ACIMIZ ÇOK BÜYÜK…”

Cenaze törenine onlarca derneğin temsilcileri de katıldı. Kadınlar Dayanışma Derneği, Hukukçu Kadınlar Derneği, Fenerbahçe Derneği, Ankara Hukuk Fakültesi Mezunları Derneği yanı sıra Türkiye Yardım Sevenler Derneği, 15’e yakın şubesi ile cenazeye katıldı. “Acımız çok büyük… Çok değerli bir yardımseverimizi kaybettik” şeklinde bir açıklama yapan dernek  üyeleri, “Onun yeri doldurulamayacak” dediler.

Cenaze töreni sırasında zor anlar yaşayan Meral Urcun’un kızkardeşi Mutlu Atagün’ün ayakta duracak hali yoktu…

İstanbul Barosu Başkanlığı, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu ve Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere cenaze alanına pek çok çelenk gönderildi…

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...