Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!..

Yine yüreğimiz yandı, Dağlıca’da kamuoyuna yansıyan ilk bilgilere göre 1’i albay 16 askerimiz şehit düştü. Azılı bölücü terör örgütünün artan eylemleri ve propaganda faaliyetleri, doğudan batıya Türkiye’nin tamamında acıyı da beraberinde getiriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait 4 zırhlı aracımızın geçişi sırasında patlatılan 400 kilogram bomba, milyonları kalbinden vurdu. İlk saatlerde şehit sayısı 16 olarak açılansa da, farklı kaynaklar tarafından kaybımızın çok daha fazla olduğu öne sürülüyor. Yaralı askerlerimiz tedavi altına alınırken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

DOĞU’NUN ACISI, BATININ SANCISI…

Hakkari’ye bağlı Dağlıca Karakolu’nda gerçekleşen terörist saldırı Edirne’den İstanbul’a, Trabzon’dan Antalya’ya Türkiye’nin dört bir yanında büyük acıya neden oldu. İlk belirlemelere göre terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirildiği anlaşılan kanlı eylem, onlarca ocağa ateş düşürdü.

HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORSANIZ TÜRK BAYRAĞI ASIN!..

Türkiye’nin her zamankinden daha fazla kenetlenmesi gerektiği terör saldırıları, toplumda ciddi psikolojik etkileri de beraberinde getiriyor. Kadıköy Life Dergisi’nin geçtiğimiz haftalarda yaptığı “Hiçbir şey yapamıyorsanız Türk Bayrağı asın” eylemi ve çağrısı, toplumsal bilincin devamlılığı ve geniş kitlelere ulaşması için önem taşıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...