Şehit Ömer Halisdemir

Şehit Ömer Halisdemir’in adı okulda yaşatılacak

Çekmeköy Belediyesi’ne ait okul binası Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilerek, okula yeni eğitim-öğretim yılından itibaren Şehit Ömer Halisdemir’in adı verildi.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Taşdelen Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine katıldı. Programda Halisdemir’i anlatan kısa bir film gösterildi. Başkan Poyraz, konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adı verilen okulun yeni eğitim-öğretim yılından itibaren hizmet vereceğini açıkladı.

Şehit Ömer Halisdemir

O OKULLARDAN NİCE GÜZEL NESİLLER YETİŞECEK…

Taşdelen Meydanı’nda toplananlara “Hasan Amca’nın şehit oğlu Ömer’in yerine Hasan Amca’ya evlat olmaya var mıyız?” diye soran Poyraz’a, vatandaşlar da “Evet” yanıtını verdi. Ahmet Poyraz, Şehit Ömer Halisdemir’in unutulmayacağını belirterek; “İnşallah ismini verdiğimiz o okullardan nice güzel nesiller, nice güzel evlatlar yetişecek. Bugünlerde erkek evladı doğuran anneler Ömer ismini verecek. Onun katlettiği teröristler lanetle anılacak” diye konuştu.

Şehit Ömer Halisdemir

EVLADIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM…

Hasan Hüseyin Halisdemir de konuşmasına meydandakilerin “Hepimiz Ömer Halisdemir’iz” sloganlarıyla başladı. Halisdemir; “Ben, Şehit Ömer Halisdemir’in babası olarak devletine, milletine, bayrağına sahip çıktığı için, evladım bu namussuz darbecileri tek kurşunla vurduğu için çok mutluyum, evladıma çok teşekkür ederim” dedi. Ömer Halisdemir’in 20 yıllık askerliğini güneydoğuda, Kuzey Irak’ta, Afganistan’da geçirdiğini anlatan Halisdemir, şunları söyledi:

sehit-halisdemirin-adi-okulda-yasatilacak (5)

OĞLUM İNTİKAMINI ALARAK ŞEHİT OLDU…

“Rahmetli çocuğum çok güçlü, çalışkan, devletini, milletini seven bir çocuktu. Çarşamba günü tekrar yurtdışına 6 aylığına gidecekti. Özel Kuvvetler’den, arkadaşlarından aldığımız ifade ‘Müsterih olun, intikamını aldı’ şeklindeydi. Üzerindeki kendine ait beylik silahıydı, kendi silahını almamıştı. O haini vurduktan sonra 3-5 kişi daha vurmuş, tabii ne kadar gücü yeterse, sonra şehit olmuştur. O tek kurşunu ABD’deki o sakallı hocaya da attı. Ben ona ‘Hoca’ demiyorum, ismiyle konuşmuyorum, sadece ‘O hain’ diyorum.”

şehit ömer halisdemir

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz: Şehit Ömer Halisdemir’in unutulmayacak. İnşallah ismini verdiğimiz o okullardan nice güzel nesiller, nice güzel evlatlar yetişecek. Bugünlerde erkek evladı doğuran anneler Ömer ismini verecek. Onun katlettiği teröristler lanetle anılacak…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...