Şehir Hatları

Şehir Hatları’ndan Yaz Tarifesi

Şehir Hatları’ndan yapılan açıklamaya göre yaz sezonuna göre düzenlenen seferler, 5 Haziran-17 Eylül 2017 tarihleri arasında geçerli olacak. Yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen vapur hatları, yeni seferlerle güçlendirildi.

Yaz Tarifesi kapsamında bazı hatlarda sefer artışına gidilirken, dört yeni hat ve yenilenen iskelelerle her iki yakada kıyı boyunca Eminönü-Sarıyer, Beykoz-Üsküdar, Bostancı-Karaköy ve tarifeli hale getirilen Ortaköy-Üsküdar seferleri hizmete alınacak. Yeni açılacak hatlardan Bostancı-Karaköy seferleri, hafta içi 06.45-19.20 saatleri arasında hizmet verecek.

Şehir Hatları

SÜRE VE FİYAT AVANTAJI…

Asya-Avrupa geçişlerini denizden 8 dakikaya indiren İstinye-Çubuklu arabalı vapur seferleri, iki yaka arasında hafta içi ve cumartesi günleri 86, pazar ve tatil günleri karşılıklı 74 seferle yolcularına süre ve fiyat avantajı sağlamaya devam edecek. Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri, 12 Haziran-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında İstanbul’un sayfiye yerlerinden Poyraz’a kadar uzatıldı. Sedef Adası seferleri de her gün Bostancı’dan, Büyükada’da ücretsiz aktarmalı olarak 2 gidiş-2 dönüş şeklinde yaz boyunca uygulanacak.

Şehir Hatları

FENER VE BALAT İSKELELERİNE TARİHİ DOKUNUŞ…

Bir süredir bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sefer yapılamayan tarihi Fener ve Balat İskeleleri, Şehir Hatları’nın 2017 Yaz Tarifesi ile birlikte Üsküdar-Eyüp hattında hizmet vermeye başlayacak. Bekleme salonları, yolcu geçiş platformları, iskele çatısı, dış ve iç cephe sistemleriyle yenilenen tarihi iskeleler, aslına sadık kalınarak orjinaline uygun bir şekilde yeniden inşa edildi. Kazıklı sistem üzerinde radye temel donatıları konularak beton üzerinde bina edilen her iki iskele, 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren Haliç hattındaki seferlerle yolcularıyla yeniden buluşacak.

Şehir Hatları, yaz mevsiminin yoğunluğunu dikkate alarak düzenlediği vapur hatlarını yeni seferlerle güçlendirdi…

VAPUR TURLARININ SAYISI ARTIYOR…

Yaz sezonuyla Boğaziçi turlarından “Nostaljik Tur”, her gün saat 10.35 ve 13.35’te, “Kısa Boğaz Turu” 14.30 Eminönü’nden hareket edecek. Şehir Hatları’nın bir klasiği haline gelen yaz akşamlarının nostaljik keyfi “Mehtap Turları” ise, 10 Haziran-16 Eylül 2017 tarihleri arasında her cumartesi Bostancı’dan Anadolu Kavağı’na uzanan turlarla başlayacak. Boğaziçi, Adalar, Haliç ve arabalı vapur hatlarındaki Şehir Hatları Yaz Tarifesi seferleri, 17 Eylül tarihine kadar geçerli olacak.

İSTANBULLULAR İÇİN KEYİFLİ DENİZ YOLCULUKLARI…

Yaz tarifesiyle birlikte hizmete girecek projelerle ilgili bilgi veren Şehir Hatları Genel Müdürü Yakup Güler; deniz ulaşımını daha keyifli, daha kullanılır hale getirmeye çalıştıklarını, İstanbulluların ve bu şehri ziyarete gelen turistlerin denizden daha fazla faydalanmalarını istediklerini belirtti. Yaz Tarifesi ile birlikte önemli planlamaların gerçekleştirildiğini ifade eden Güler, özellikle Bostancı-Karaköy seferlerinin yolculara süre ve ekonomik katkı sağlayacağını, toplu ulaşımda entegre ve planlı seferlerle yenilenen iskelelerle İstanbullulara keyifli deniz yolculukları yaşatmak istediklerini sözlerine ekledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

AYGAD

AYGAD güçlü yönetimiyle yoluna devam ediyor

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) Olağan Kongresi, dernek binasında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin ...