Şehir Hatları

Şehir Hatları’nda müzikle yolculuk keyfi

Şehir Hatları yolcularının iki yaka arasındaki seyahatlerine bugünden itibaren vapur müzisyenleri eşlik etmeye başladı.

Vapur seferlerinde müzik icra etmek isteyen müzisyenler için vapurların alt kat arka salonunu ayıran Şehir Hatları, seferlerde yolcuların müzik buluşmasını sağlıyor. Vatandaşlar, etkinlik sayesinde saz, ney, gitar, kemençe, tar, keman, çello ve akordeon sesleri eşliğinde seyahat edebiliyor.

Şehir Hatları

GEMİLERDE MÜZİK VAR…

İlk etapta 61 kişiden oluşan 24 müzisyen grubu dönüşümlü olarak Beşiktaş-Kadıköy, Karaköy-Kadıköy, Eminönü-Kadıköy, Üsküdar-Eminönü seferlerinde ve belli günlerde de Haliç ve Adalar seferlerinde yolcuları müzikle buluşturuyor. “Gemilerde Müzik Var” temasıyla bugün başlayan projede, Karaköy-Kadıköy vapur yolculuğuna müzisyenler Azade Simge ve Oğuzhan Kaya eşlik etti. Müzisyenlerin performansını beğenen yolcular, vapurdan inerken müzisyenleri desteklemek için şapkalarına para bıraktı.

sehir-hatlarinda-muzik-keyfi-basladi-3

MÜZİSYENLER İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI…

Şehir Hatları’nın etkinliğinde görev almak isteyen müzisyenlerin başvurularında sabıka kaydına önem veriliyor. Sisteme dahil olmak isteyen adaylar; nüfus cüzdanı fotokopisi, iki fotoğraf, adli sicil ve kayıtlı oldukları adres bilgilerini ibraz ederek başvurularını Şehir Hatları Genel Müdürlüğü’ne yapacak. Sınav sürecinde titiz bir değerlendirmeyle tespit edilen müzisyenlere izin belgesi düzenlenecek. Vapur müzisyenleri, 3 ayda bir yenilenecek izin belgeleriyle dönüşümlü olarak hatlarda performanslarını sergileyecek.

sehir-hatlarinda-muzik-keyfi-basladi-4

Şehir Hatları yolcularının iki yaka arasındaki seyahatlerine bugünden itibaren vapur müzisyenleri eşlik etmeye başladı. “Gemilerde Müzik Var” temasıyla bugün başlayan projede, Karaköy-Kadıköy vapur yolculuğuna müzisyenler Azade Simge ve Oğuzhan Kaya eşlik etti…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...