Şehir Hatları

Şehir Hatları, yolcularını müzikle taşıyacak

Şehir Hatları yolcularının 17 Ekim Pazartesi gününden itibaren iki yaka arasındaki seyahatlerine vapur müzisyenleri eşlik edecek.

Şehir Hatları’ndan yapılan açıklamaya göre, vapur seferlerinde müzik icra etmek isteyen müzisyenler için vapurların bir salonu ayrılarak, seferlerde yolcuların müzikle buluşması sağlanacak. İlk etapta 63 kişiden oluşan 25 müzisyen grubu; Beşiktaş-Kadıköy, Karaköy-Kadıköy, Eminönü-Kadıköy, Üsküdar-Eminönü, Haliç ve Adalar seferlerinde, yolcuları müziğin büyülü ritmiyle buluşturacak.

sehir-hatlari-yolculari-muzikle-tasiyacak-2

İSTANBUL’UN KÜLTÜREL KİMLİĞİNİ YANSITACAK ADAYLAR BELİRLENDİ…

Vatandaşlar, etkinlik sayesinde saz, ney, gitar, kemençe, tar, keman, çello ve akordeon sesleri eşliğinde seyahat edebilecek. Açıklamada, Şehir Hatları Genel Müdürü Yakup Güler’in şu değerlendirmelerine yer verildi: “Vapurda müzik icra etmek isteyen birçok müzisyen arasından vapurlarımızın ve İstanbulumuzun kültürel kimliğini yansıtacak adaylar belirlendi. Temel kriterimiz, vapurda seyahat eden yolcularımızın müzik ihtiyaçlarını karşılarken, sesten uzak seyahat etmek isteyen yolcularımıza da uygun ortam sağlamak. Vapur seyahatleri, günün koşuşturmasında İstanbul’u yaşadığımız zaman dilimleridir. Yolcularımızın vapurda geçirecekleri vakitleri hoş bir sedaya dönüştürmek istiyoruz.”

MÜZİSYENLER İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI…

Şehir Hatları’nın etkinliğinde görev almak isteyen müzisyenlerin başvurularında sabıka kaydına önem veriliyor. Sisteme dahil olmak isteyen adaylar; nüfus cüzdanı fotokopisi, iki fotoğraf, adli sicil ve kayıtlı oldukları adres bilgilerini ibraz ederek başvurularını Şehir Hatları Genel Müdürlüğü’ne yapacak. Sınav sürecinde titiz bir değerlendirmeyle tespit edilen müzisyenlere izin belgesi düzenlenecek. Vapur müzisyenleri üç ayda bir yenilenecek, izin belgeleriyle dönüşümlü olarak hatlarda performanslarını sergileyecek.

Şehir Hatları

Şehir Hatları’ndan yapılan açıklamaya göre, vapur seferlerinde müzik icra etmek isteyen müzisyenler için vapurların bir salonu ayrılarak, seferlerde yolcuların müzikle buluşması sağlanacak. İlk etapta 63 kişiden oluşan 25 müzisyen grubu belirlenecek…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...