Şangay’dan Maltepe’ye fuar desteği…

Çin’in Şangay kentinde bulunan dünyaca ünlü fuar merkezi SINEC (Shanghai New International Expo Centre) Genel Müdürü Michael Kruppe’den, Uluslararası Maltepe Fuar Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo’ya tam destek geldi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve belediye meclis üyelerini ağırlayan Kruppe, fuarın Maltepe’ye ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Çin’in Şangay kentinde, belediye meclis üyeleriyle birlikte 2001 yılında açılan ve 14 yılda başarı rekoru kıran SINEC fuarını ziyaret etti. 126 bin 500 metrekare salon ve 107 bin metrekare dış alana sahip olan SINEC’te Genel Müdür Michael Kruppe ile bir görüşme gerçekleştiren Kılıç, Uluslararası Maltepe Fuar Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesi ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

FUAR BACASIZ SANAYİ…

Başkan Kılıç; “Fuarların önemli ticari köprüler olduğunu biliyoruz. M’Expo ile ilçemiz, Anadolu ve Avrupa’ya köprü olacak. Maltepemizi ticaretin merkezi haline getirecek olan M’Expo gerçekleştiğinde hem Maltepeli, hem de  Türkiye kalkınacak. Türkiye’nin en prestijli projesi olacak ‎M’Expo için dünyanın önde gelen fuarlarını inceliyoruz. Almanya ve Çin gibi fuarcılığı bacasız sanayi haline getirmiş ülkelerin önemli fuarları M’Expo’ya örnek olacak” dedi.

“M’EXPO PROJESİNE DESTEK VERMEYE HAZIRIZ…”

Michael Kruppe ise projeden büyük bir heyecan duyduğunu belirterek, fuar merkezleri sayesinde Şangay’ın nasıl geliştiğini anlattı.  Fuarların bölgeye ve ülkeye olan katkısının tahmin edilenden daha fazla olduğunu kaydeden Kruppe; “Maltepe bu fuar sayesinde ekonomik olarak büyüyecek ve sıkıntılarını aşacaktır. Biz de bu projeye destek vermeye hazırız” diye konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

yaliya carpan gemi

Yalıya çarpan geminin kara kutusu çözümlendi

Gemideki arızanın 5 numaralı silindirdeki çatlamadan kaynaklandığı anlaşıldı Malta bayraklı ‘Vitaspirit’ isimli gemi, İstanbul Boğazı’nda dümeni kilitlenince Hekimbaşı ...