Sancaktepe’den Moğolistan’a kardeşlik köprüsü…

Sancaktepe Belediyesi ve Moğolistan Nalayh Belediyesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programları” kapsamında imzaladıkları protokolle kardeş şehir oldu.

İki kent arasındaki kültürel ve dostluk bağlarını güçlendirecek kardeşlik protokolünü, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile  Nalayh Belediye Başkanı Baasan Lkhagvaochir törenle imzaladı. Trende heyecanlı ve dostane birlik havası esti.

“İKİ KENT ARASINDAKİ İLİŞKİLER GELİŞECEK…”

Başkan Erdem, yapılan anlaşmadan duyduğu mutluluğu dile getirerek; “Kardeş şehir ilişkilerinde umulan, ilişkilerin aralıksız sürdürülmesidir. İki kent arasında yaşanan güzel gelişmelerin ve kültürel etkinliklerin gelişeceğini düşünüyorum. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne üye bu iki kent, birbirine daha da yakın olmalıdır. Uzaklarda bulunanlarla dostluğumuzun pekişeceğine inanıyorum” diye konuştu.

“KARDEŞ ŞEHİR İLİŞKİLERİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ…”

Nalayh Belediye Başkanı Baasan Lkhagvaochir ise kardeş şehir ilişkilerinin başlamasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Kardeş şehir ilişkilerine çok önem veriyoruz. İki şehir arası kardeşlik ilişkilerini daha da derinleştirmek istiyoruz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...