Halep

Sancaktepe’den Halep’e yardım eli

Sancaktepe Belediyesi, Halep’te yaşanan insanlık suçuna dünyanın dikkatini çekmek ve bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak adına “Paylaş Ekmeğini Ey İnsanlık” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Halep’e yardım amacıyla kurulan yardım çadırını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette Başkan Erdem’in yanı sıra Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Müftüsü Yusuf Bingöl ve Ak Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir de hazır bulundu.

İNSANLIK TRAJEDİSİNE SESSİZ KALINMAMALI…

Suriye’de yaklaşık 6 yıldır insanlık trajedisinin yaşandığını ve kimsenin buna sessiz kalmaması gerektiğini belirten Erdem; “Hemen yanı başımızda bir insanlık trajedisi yaşanmakta.  Yaklaşık 6 yıldır Suriye’de devam eden katliamı kınamak, onlar için sadece dua etmek artık yeterli değil. Kardeşlerimiz için geç olmadan hep birlikte harekete geçmeli ve Halep’i yeniden diriltmeliyiz. Tüm yurtta olduğu gibi Sancaktepe halkı da yardım kampanyası için seferber oluyor. Bu ortak duyguyu sahiplenen ve yürekler acısı insanlık dışı durumları tersine çevirmek isteyen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HEDEF 100 TIR İNSANİ YARDIM…

Bölgede gıda ve giyeceğe ihtiyaç duyulduğuna dikkati çeken Belediye Başkanı İsmail Erdem, kampanya ile hayatta kalma mücadelesi veren Halep halkına 100 tır insani yardım yapılmasının amaçlandığını söyledi.

Halep

Sancaktepe Belediyesi, Halep’te yaşanan insanlık suçuna dünyanın dikkatini çekmek ve bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak adına “Paylaş Ekmeğini Ey İnsanlık” sloganıyla yardım kampanyası başlattı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...