Sporcu Performans Laboratuvarı

Sancaktepe’de Sporcu Performans Laboratuvarı açıldı

Sancaktepe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Sporcu Performans Laboratuvarı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla hizmete girdi.

Bakan Bak, açılışta yaptığı konuşmada yapılan her tesisin gençleri ve toplumu tehdit eden uyuşturucu belasından uzaklaştırmak için birer araç olduğunu belirterek; “Burada sporcunun hangi branşa yönlendirileceği konusunda bilgiler elde edilecek. Ölçmediğiniz bir şeyi yönetemezsiniz. Yani bir sporcunun kapasitesi, kendi ciğerlerine giden hava, karnında taşıdığı oksijen miktarı gibi kaslarının hangi spor için uygun olduğu görülecek. Atletizme mi uygun, basketbola mı uygun bunları belirleyeceğimiz bir tesis Sporcu Performans Laboratuvarı. Sporun tabana yayılması konusunda yapılan adımlar çok önemli” dedi.

Sporcu Performans Laboratuvarı

SPORDA BAŞARI SAĞLANACAK…

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan proje dört aşamalı olup, Sporcu Performans Laboratuvarı ile 7-11 yaş arasındaki çocukların fiziksel uygunluklarına göre branşlara yönlendirilmesi sağlanacak. Antrenmanın bireysellik özelliğine göre uygun olan en doğru antrenmanı yapabilmeleri için, laboratuvar ortamında ve spor alanlarında testler yapılacak. Sonrasında ise genç sporcu adayları uygun görüldükleri branşa yönlendirilerek, sporda başarı sağlanacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Abdullah Sevim

Başkan Abdullah Sevim: Belediye çalışanlarına parti bayrağı astırmayın

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, belediye başkanlarına çağrıda bulundu: “Belediyede çalışan kardeşlerimize, belediyenin vinciyle partinizin bayrağını, ...