Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılışa hazırlanıyor

Anadolu Yakası’nın büyük hastaneleri arasında yerini alan, bulunduğu bölgenin yanı sıra çevre ilçelerin de sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede yapılarak modern cihazlarla donatılan Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kısa süre içerisinde hizmete açılacak.

Yaklaşık 53 bin metrekare kapalı kullanım alanına sahip hastane, bulunduğu konum itibariyle Çekmeköy’den Sancaktepe’ye, Sultanbeyli’den Şile’ye kadar nüfus yoğunluğunun da yüksek olduğu bir bölgeye hitap edecek. Tam kapasite çalışmasıyla yılda yaklaşık 1,5 milyon kişiye sağlık hizmeti verilmesi planlanan 380 yataklı hastanede, donanımlı tek ve çift kişilik odalarda otel konforunda hizmet sunulacak.

Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

BELİRLİ BRANŞLARA AĞIRLIK VERİLECEK…

Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, sağlık tesisinin yapımına 2010’da başlandığını, ancak 2013’e kadar büyük bir mesafe kat edilemediğini anlattı. Daha sonra tekrar ihale yapılarak inşaatın hızlıca tamamlandığını aktaran Özdil; “Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi son derece modern yapılmış, kuzey bölgemizde ciddi ihtiyaç hissedilen bir sağlık yatırımıdır. İnşallah yakın zamanda hizmete almış olacağız. Hastanemizin kabiliyetleri özellikle belirli alanlarda yoğunlaşacak. Kalp-damar cerrahisi, kardiyoloji, yanık bölümleri, pediatri ve kadın doğum bölümü gibi. Diğer branşlarımızda da hizmet verilecek. İnşallah çok modern ve ferah ortamlarda, vatandaşımıza en güzel şekilde ve çok yakın zamanda hizmetlerimizi sunmaya başlayacağız” dedi.

Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

YILDA 1,5 MİLYON HASTAYA HİZMET VERİLECEK…

Doç. Dr. Kamil Özdil, bölgenin yürüme alanında çok ciddi bir nüfus potansiyeline sahip olduğunu, buradaki vatandaşların sağlık hizmeti almak için ya da acil bir durumla karşılaştıklarında en yakın kamu hastanesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurmak zorunda kaldıklarını söyledi. Ciddi nüfus yoğunluğunun aynı hastaneye başvurması nedeniyle orada da etkin hizmet sunumunun zorlaştığını aktaran Özdil; “Böyle stratejik bir noktada bu hastanemizin devreye alınması sonrasında hem diğer hastanelerimizde hizmet sunumu kısmen rahatlayacak, hem de burası çok ciddi bir yük kaldıracak diye umut ediyoruz. Diğer bölge hastanemizdeki projeksiyona dayanarak yıllık yaklaşık 1,5 milyon civarındaki hastaya hizmet verilebileceğini öngörüyoruz. Tabii bu tüm servislerin hizmete alınmasıyla tam kapasiteye erişecektir. Ancak başlangıçta poliklinik hizmetleri ve daha sınırlı bir hizmetle başlayacağız. Hızlıca tüm servisleri hizmete almaya gayret edeceğiz. Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 55 yoğun bakım yatağımız olacak” şeklinde konuştu.

Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 400 araçlık bir otoparkının bulunduğunu ve Sancaktepe Belediyesi tarafından katlı otopark projesinin de yürütüldüğünü dile getiren Özdil, tesisin tıbbi hizmet sunum alanlarının da son derece ferah şekilde kurgulandığını sözlerine ekledi. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Kamil Özdil…

BÖLGE HALKI HEYECANLA AÇILIŞI BEKLİYOR…

Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, hastanenin birkaç ay içerisinde hizmete alınmasının planlandığını dile getirerek; “Bir an önce hizmete girmesi için yoğun bir beklenti var. Tabii büyük bir binanın teknik olarak hazırlanması, içerisindeki donatıların aktive edilmesi, sterilizasyondan tutun yemekhanesine kadar pek çok alanda aynı anda hizmet vermeye başlayacağı için hepsinin hazır hale getirilmesi için tüm arkadaşlarımız gayret ediyor. İnşallah çok yakın zamanda Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm hizmetleri sunmaya başlayacağımızı umuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...