Sancaktepe Belediyesi

Sancaktepe Belediyesi’nden eğitime büyük destek

İlçede bulunan okullara sağladığı her türlü destekle eğitim camiasının sevgi ve takdirini toplayan Sancaktepe Belediyesi’nden eğitime dev bir hizmet daha geldi. Belediye ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 192 derslikli 4 adet okul, Sancaktepe halkının hizmetine sunacak.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen imza töreninde, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci de hazır bulundu. Başkan Erdem, yaptığı açıklamada görev süresi boyunca eğitime yapmış oldukları yatırımlara bir yenisini daha ekleyecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, şunları ifade etti:

EĞİTİMİN TELAFİSİ YOKTUR…

“Çocuklarımız, geleceğimizin ve ülke geleceğinin teminatı. Ben görevim icabı çocuklarımın geleceğine katkı yapmakla kendimi sorumlu hissediyorum. Zira eğitimin telafisi yoktur. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız, dünya standartlarında bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Bu sebeple Sancaktepe Belediyesi olarak belediyemize ait 3 ve hazineye ait 1 araziye 192 derslikli okul yapıp, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredeceğiz. Belediye olarak görevde kaldığımızı sürece eğitime ve gençlerimize yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz.”

Sancaktepe Belediyesi

DÖRT AYRI MAHALLEYE TOPLAM 192 DERSLİK…

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci de, törende yaptığı konuşmada eğitime böylesine anlamlı bir projeye verdikleri destekten ötürü İsmail Erdem’e teşekkürlerini sundu. Sancaktepe Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Abdurrahmangazi Mahallesi’nde 24 derslikli, Atatürk Mahallesi’nde 40 derslikli, Hilal Mahallesi’nde 80 derslikli ve Fatih Mahallesi’nde 48 derslikli okullar, Sancaktepe Belediyesi ve hayırsever iş adamlarının desteğiyle halkın hizmetine sunacak.

Sancaktepe Belediyesi’nden eğitime dev bir hizmet daha…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...