aşevi

Sancaktepe Belediyesi’nden aşevi

Sancaktepe Belediyesi, 2009 yılından bu yana açtığı aşevindeki sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunmaya devam ediyor. Son olarak Belediye Başkanı İsmail Erdem ile aşevi personeli, ihtiyaç sahiplerinin adreslerine giderek 4 çeşit sıcak yemek dağıttı. Aynı zamanda 112 sağlık ekibi de gidilen adreslerde sağlık kontrolü gerçekleştirdi.

Fatih Mahallesi’nde tek başına yaşayan 94 yaşındaki Ayşe Aksöz, kendisini ziyaret eden Başkan Erdem’e yaptığı hizmetten dolayı çok memnun kaldığını söyleyerek dua etti. Sıcak yemek dağıtımının ardından Erdem, kış aylarında doğada yemek bulamayan hayvanlara da yem verdi. 2009 yılında belediye olarak aşevini açtıklarını söyleyen İsmail Erdem, şunları ifade etti:

aşevi

SOSYAL BELEDİYECİLİK GEREĞİ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ…

“Sancaktepe’de 380 binin üzerinde komşumuz var. Şu anda hijyenik ortamda, sağlıklı bir şekilde kendi yemeklerimizi üretiyoruz. Özellikle engelli, yaşlı, kimsesiz, yardıma muhtaç olan komşularımıza, ailelerimize her gün öğle saati 12:00-13:00 arası 4 kap sıcak yemeği ulaştırıyoruz. Haftalık sabah için kahvaltılık hazırlayıp, onları koli olarak veriyoruz. Yemeğini ekmeğini 365 gün kapısına getiriyoruz. Ziline basıyoruz, içerideki ev sahibi kapıyı açıyor. Teslim ediyoruz, boş kaplarımızı alıyoruz, gidiyoruz. Bunu Allah rızası için, sosyal devlet anlayışı içinde sosyal belediyeciliğin vermiş olduğu görev gereği de hiç yorulmadan yapıyoruz.”

Sancaktepe Belediyesi, 2009 yılından bu yana açtığı aşevindeki sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunmaya devam ediyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik-Yalova

Pendik-Yalova Hattında Dev Ramazan Fırsatı

İDO, 1 Mayıs- 30 Mayıs 2019 tarihlerinde geçerli olmak üzere Pendik- Yalova Hattı’nda misafirlerinin yüzünü güldürecek Dev Ramazan ...