Sancaktepe’nin çalışkan muhtarı engel tanımıyor…

1

Sancaktepe Meclis Mahallesi Muhtarı Hasan Ağatepe, tek tek topladığı mavi kapaklar ile şimdiye kadar iki tekerlekli sandalye temin etti; üçüncüsü ise ‘yolda’ diyor.

Topladığı kapaklar ile tekerlekli sandalye bekleyenlere umut olan Muhtar Ağatepe, “Herşey de devletten beklenmez” minvalinden yola çıkarak, mahallesinde ihtiyacı olan engellileri tespit etti.

Topladığı kapaklar neticesinde iki tekerlekli sandalye temin eden Muhtar Ağatepe; “Bir vatandaşımızın tekerlekli sandalyesi çalınmıştı. Gerçekten ihtiyacı vardı. Ona sandalyesini verirken mutluluğuna diyecek yoktu. Ben ise ondan daha çok mutlu oldum” dedi. Mütevazi kişiliği ile “İnsanlara yardımcı olabilmek beni mutlu ediyor” diyen Muhtar Ağatepe, üçüncü sandalyeyi almak için kolları sıvadı.

Vatandaşlar ‘çalışkan’ muhtarlarından memnun…

İstanbul’un yeni ilçelerinden Sancaktepe’nin güzel, yaşanabilir bir ilçe olması için hep birlikte çalışmaları gerektiğini vurgulayan Meclis Mahallesi Muhtarı Hasan Ağatepe; “Ben mahallemde bunun için çalışıyorum” dedi.

Meclis Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından sevilen ve ‘Çalışkan Muhtar’ olarak lanse edilen Muhtar Ağatepe, ayrıca AYEDAŞ ve İSKİ veznelerinin de mahalleye gelmesi için yoğun mesai harcıyor. Ağatepe, bugüne kadar 40’a yakın vatandaşın iş bulmasına da vesile oldu.

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...