Sancaktepe’de trafiği rahatlatacak altgeçit…

1

Sancaktepe’nin merkezinde, trafiğin oldukça yoğun olduğu bir noktada yer alan altgeçidin temel atma töreni gerçekleştirildi. Hem yaya, hem de araç trafiğini rahatlatacak olan altgeçit, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve kalabalık halk topluğunun katılımı ile gerçekleştirildi. Samandıra’daki altgeçit, kavşak ve bağlantı yolları uygulama projesi ile bölgedeki trafik yoğunluğu çözülecek.

Osmangazi Caddesi-Ulubatlı Hasan Caddesi altgeçit uygulaması ile Sarıgazi-Samandıra akımının sürekliliği sağlanırken, proje kapsamında önerilen altgeçit ile Kartal-Yenidoğan istikameti trafik akışı kesintisiz olarak işleyecek. Sancaktepe Emniyet Müdürlüğü önünden başlayan proje ile mevcut durumda trafik lambalarına takılmadan kavşak geçilmiş olacak. Proje kapsamında gerekli yerlere istinat duvarları, yaya merdivenleri ve yeşil alanlar önerilerek, projenin çevre ile uyumu sağlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sancaktepe’nin bugüne gelebileceğini hayal edebilir miydiniz? Bu kavşak, burada kesişen çok önemli yolları açacak. Osmangazi Altgeçidi, saatte 1.800 aracın geçebileceği bir altgeçit özelliğine sahip bulunuyor.” Konuşmaların ardından Topbaş, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Feyzullah Özcan ve çocuklarla birlikte butona basarak kavşağın temelini attı.

2

Proje bölge trafiğini rahatlatacak…

Proje ile mevcut yollar, yürürlükteki karayolu standartlarına ve bölgenin ihtiyaçlarına göre genişletilerek, bir adet karayolu altgeçidi ve istinat duvarları yapılacak. Proje kapsamında yaklaşık olarak 355 metrelik yol kazıklı istinat duvarı, betonarme duvar ve toprakarme duvar projelendirildi. İki adet kavşağın yapılacağı projede, toplamda 4 km’lik yol yapılırken, 15.000 ton asfalt serimi gerçekleştirilip, 5.500 metre altyapı tesisi yapılmış olacak.

Proje hayata geçirildiğinde, sinyalize kavşaktan kaynaklanan trafik akışındaki düzensizlikler giderilmiş olacak ve yaya sirkülâsyonu emniyetli ve konforlu bir şekilde sağlanacak. Ayrıca, beklemelerden kaynaklanan zaman kayıpları da minimize edilerek; kesintisiz, konforlu ve güvenli bir trafik sağlanmış olacak. Altgeçit çalışması ile araçların sebep olduğu duraklamaların önüne geçilecek.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...