Salı sallandı, gündüz karardı!..

Türkiye geneli ile birlikte Anadolu Yakası sabah saatlerinden itibaren net olarak açıklanamayan elektrik kesintisi ile şok oldu. Milenyum çağında hastalar ölümle yüz yüze geldi, trafik ışıkları çalışmayınca trafik kaosa dönüştü, esnaf kepenk indirerek büyük zarara uğradı.

Hiçbir üstdüzey yetkilinin kesin ve net açıklama yapamadığı elektrik kesintisi, sert tepkiye neden oldu. “Sebep ne olursa olsun bir ülke bu şekilde kilitlenir mi, hiç mi B planı yok” diyen vatandaşlar, kabus dolu bir gün geçirdi.

SAVAŞ OLSA HALİMİZ NE OLUR?

Sorgulanan konular arasında savaş durumu da yer aldı. “Bir elektrikler gitti perişan olduk. Eğer savaş halinde olsak ülke nasıl savunulur” diyen vatandaşlar, yaşananların günümüz Türkiye’sine yakışmadığının altını çizdi.

SALI GÜNÜ ZEHİR OLDU…

Elektrik kesintisinin yanı sıra Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan’ın davasına bakan savcının güvenlik önlemlerine rağmen gün ortasında teröristler tarafından rehin alınması, gündeme bomba gibi düştü. Habere yayın yasağı gelmesi ve elektrik kesintisine rağmen tüm Türkiye, kısa sürede gelişmeden bilgi sahibi oldu. Salı günü, onlarca ildeki büyük elektrik kesintisi ve rehine krizi ile “31 Mart Kabusu” olarak kayıtlara geçti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...