Sakıp Sabancı Müzesi’nde resim dolu bir sömestr yolculuğu

2

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, kapsamlı resim koleksiyonunu sergilediği “Bir Ülke Değişirken – Tanzimat’tan Cumhuriyet’e Türk Resmi” sergisi kapsamında, Akbank’ın desteğiyle gerçekleştirilen eğitim çalışmaları ile çocuklara eğlenceli bir sömestr vaat ediyor.

Yarıyıl tatili boyunca devam edecek eğitimler, sanat meraklısı genç ve çocuklara, kış tatillerini değerlendirebilecekleri farklı bir alternatif sunuyor. Bir üniversite müzesi olmanın bilinciyle, gençlere ve çocuklara Türk resim sanatının tarihsel yolculuğunu eğlenceli bir biçimde izleme şansı sunacak müze, Türkiye’de görsel imge üretimindeki dönüşümü de gözler önüne seriyor.

muze.sabanciuniv.edu adresinden kayıt yaptırılabilen atölye programları, Türk resim sanatına kapsamlı bir bakış sunuyor. 15 kişi ile sınırlı olan atölye çalışmalarına katılım bedeli etkinlik başına 50 TL olarak belirlenirken, katılan her çocuk bir sertifika ile ödüllendiriliyor ve “Şu Sanat Dedikleri” isimli çocuk kitabına da sahip oluyor.

Kayıt için:  

http://supay.sabanciuniv.edu/ssm-egitim/Cocuk-Egitim,LA_202-2.html

1

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çapa Bilim Koleji

Çapa Bilim Koleji-Amerikan Kültür iş birlikteliği başladı

Türk eğitim sektöründe önemli bir yeri olan Amerikan Kültür Koleji, Çapa Bilim Koleji ile iş birlikteliğine giderek 2018-2019 ...