Sakine Güvenç: “Acıbadem’e kadın eli değmeli…”

Amerika ve Kadıköy arasında mekik dokuyan başarılı iş kadını Sakine Güvenç, Acıbadem Mahallesi Muhtarı olmak üzere aday olarak yarışa katıldı.

Acıbadem’in 20 yıldır aynı isim tarafından yönetildiğini ve semt sakinlerinin artık değişimi istediğini dile getiren Güvenç, muhtar adaylığı sürecinde yoğun bir çalışma temposu içine girdi. Güvenç, Kadıköy Life okurlarına “Neden adayım” diyerek mesajlar verdi:

ACIBADEM’İN MARKA DEĞERİNE DEĞER KATACAĞIZ…

“Demokrasi, halkın kendi kendini yönettiği, yöneticilerini belirlediği, eşitlik ve özgürlük temelli bir yönetim şeklidir. Dolayısıyla, ana ve eş olarak toplumun yarısını oluşturan kadınların da sadece seçmen olarak değil, aynı zamanda yönetici olarak demokrasideki yerlerini almaları gerektiğine inanıyorum.

Atatürk sayesinde birçok ülkeden daha önce seçme ve seçilme hakkına sahip olan Türk kadınının bu haklarına sahip çıkarak, yönetime talip olması gerekir. Bu yüzden kadın adayları önemsiyor ve destekliyorum. Acıbadem’i çok seviyorum. Kadıköy’ün ve İstanbul’un güzide semtlerinden birisi… İnsanlarının kültür düzeyi ve çağdaş düşünce yapısı ile övgüye değer…

Ben de bir Acıbademli olarak bu çağdaş kimliğin, çevre ve insan bilincinin korunabilmesi için göreve talip oldum. Bugüne kadar hep erkekler tarafından yönetilen Acıbadem’e şimdi de kadın eli değmeli… Bu sayede kadınların dayanışması ile Acıbadem’in tertip düzen ve temizliğinin daha kolay sağlanacağına inanıyorum. Daha güzel, temiz ve huzurlu bir Acıbadem için tüm seçmenlerin desteğini bekliyorum.

Acıbadem’de yeşil alanların mutlaka korunması gerektiğine inanıyorum. Tarihi eserlerin ve ahşap yapıların restore edilerek, yok olmaktan kurtarılması gerektiğini düşünüyorum. Acıbadem’de yaşayan çok sayıdaki sanatçı, yazar ve bilim insanının katılacağı kültürel faaliyetler ile Acıbadem’in marka değerinin yükselmesi için çalışacağım.”

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...