Sakarlar iş başında…

1

Sultanbeyli Belediyesi, çocukları eğlendirerek bilinçlendirmeye devam ediyor. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde bu hafta, “Sakarlar İş Başında” adlı çocuk oyunu gösterime sunuldu.

Sultanbeyli Belediyesi, çocukların gelişimine katkı sağlamak ve onlara tiyatro sevgisini aşılamak amacıyla her hafta çeşitli tiyatro oyunları sergiliyor. Bu hafta sahnelenen oyunda, çocuklara hak etmeden bir şey kazanılmayacağı anlatılarak; kazanmak ve başarıya ulaşma yolunun ise emek harcamak olduğu bilinci aktarıldı.

Hırsız definecilerin bir define haritası bulup, defineyi aramak için yola koyulması ile başlayan oyun;  çalışmadan, emek vermeden bir şeye sahip olunamayacağı ve sahip olmak için çaba göstermek, çalışmak ve emek harcamak gerektiği üzerine kurgulanıyor.

Ayrıca, yeraltından çıkan hazinelerin devletin malı olduğu, bunları sahiplenmenin yasak olduğu da, oyunun bir diğer temasını oluşturuyor.

2

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...