Sahrayıcedit’te ilk sokak toplantısı yapıldı…

1

Sahrayıcedit’te “Mahalle Meclisi”nin ilk temelleri atıldı. Mahalle Meclisi oluşturulması, sokakların sorunlarının konuşularak ortak çözümler üretilmesi ve mahalle için faydalı proje çalışmaları yapılması amacıyla düzenlenen sokak toplantılarının ilki yapıldı. 

Toplantıya; Şehit İlhanlar, Mengi ve Kireçhane Sokakları ile çevre sokaklardaki ilgili kişiler katıldı. Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan’ın bugüne kadar yapılmış işler, başlamış projeler ve planlanan projelerle ilgili bilgi vermesinin ardından, sokak temsilcileri seçimleri de yapıldı. Ortak sorunların, taleplerin ve önerilerin görüşüldüğü toplantıda, vatandaşlardan gelen sorular da yine Muhtar Özkan tarafından cevaplandırıldı.

Özellikle baz istasyonları ve deprem ile ilgili olarak binaların sağlamlık kontrolü yapılması, gençler ve çocuklar için sosyal tesis ile mahalle kütüphanesi oluşturulması için çalışma yapılması konularında görüş birliği sağlandı. 

Toplantının başlangıcında, bu defaya mahsus olarak ellerinde olmayan yer sıkıntısı nedeniyle çok üzüldüğünü söyleyen Özkan; sıkıntılı başlamasına ve dışarıdaki soğuk havaya rağmen, sıcak bir havada geçen toplantıda gündem maddelerinin tek tek görüşüldüğünü ve toplantının hedefine ulaştığı için de mutlu olduğunu belirtti. 

Bu toplantıların devam edeceğini, toplantıda alınan kararlara göre sorunların ve taleplerin ilgililere yazılı olarak iletileceğini ve tüm sokak temsilcileri seçildiğinde “Mahalle Meclisi”ni toplayacaklarını da sözlerine ekleyen Muhtar Özkan, tüm katılımcılara verdikleri destek için bir kez daha teşekkür etti.

2

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20-21 Temmuz tarihlerinde ...