Sahipsiz hayvanlara 100 besleme noktası

Sahipsiz hayvanlar

Köyler bölgesinde sahipsiz hayvanlar için oluşturulan besleme noktalarının sayısını 100’e çıkaran Pendik Belediyesi, her birini de yenileyerek sağlıklı malzemelerden üretilen 200 adet suluk ve mamalıklar yerleştirmeye başladı.

Ormanlık alanlardaki sahipsiz hayvanların beslenmesi için 100’er adet yeni suluk ve mamalık hazırlayan Pendik Belediyesi, bunları yerleştirmek için de numaralandırılmış sabit besleme noktaları oluşturdu. İlk olarak Kurnaköy’den başlayan uygulama ile yeni suluk ve mamalıkla donatılan 5 adet besleme noktası hizmete girdi. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk, gönüllüler ve yerel hayvan koruma görevlilerinin birlikte kullanıma açtığı besleme noktaları,  hem modern hem de daha sağlıklı bir ortam oluşturuyor. Daha önce beton suluklara ve geçici kaplara dökülen su ve yemekler, artık sabit noktalara yerleştirilen sağlıklı malzemelere koyulacak.

Sahipsiz hayvanlar

PENDİK BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR…

Başıboş hayvanların sağlıklı beslenmesine vesile olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk, geri kalan suluk ve mamalıkların köyler bölgesinde belirlenen 100 ayrı noktaya yerleştirileceğini söyledi. Hayvanları Doğal Ortamda Yaşatma Derneği (HAYDOY) yetkilileri de Pendik Belediyesi’ne teşekkür ederek; “Hiçbir belediye başıboş hayvanlar konusunda bu kadar hassas olmadı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”  şeklinde konuştular.

HAFTANIN 6 GÜNÜ BESLEME…

Pendik Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimi ekipleri, pazar günleri hariç haftanın diğer günleri kuru mama, bayat ekmek ve işletmelerden toplanarak ayıklanmış artık yemekleri köyler bölgesindeki hayvanların beslenmesi için dağıtıyor. Ayrıca haftanın üç günü tankerle suluklar doldurulurken,15 günde bir de temizlikleri yapılıyor.

Sahipsiz hayvanlar

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...