Saffet Emre Tonguç yine büyüledi…

Farklı kaleminin yanı sıra zarafeti ve iletişim gücüyle Türkiye’de “turizmin kuğusu” Saffet Emre Tonguç, Bağdat Caddesi’nde sevenleriyle buluştu. “İstanbul’u Sevenler Gecesi” etkinlikleri kapsamında 12 yıllık profesyonel turizm rehberliği ve yazarlığına yönelik deneyimlerini keyifli bir dille aktaran Tonguç; “Sensiz turizm sektörü düşünemiyoruz” cümleleriyle ödüllendirildi.

Hürriyet Gazetesi’nin yanı sıra TOURMAG Turizm Dergisi ve Kadıköy Life Dergisi’nde de özgün yazıları yayınlanan usta gezginin Cafe Cadde ve Draft Pub’da gerçekleşen özel gecesine, turizm camiasının önde gelen birçok ismi katıldı. Karşılıklı sohbet tadında geçen “Dünyanın En Güzel Su Yolu Boğaziçi” sunumunda İstanbul’un özellikle Boğaz kenarındaki tarihi güzelliklerine dikkat çeken Tonguç’un açıklamalarının satır aralarında önemli mesajlar vardı.

“İSTANBUL’DA YAŞAMAYIN, İSTANBUL’U YAŞAYIN…”

Dünyanın en güzel şehrinin İstanbul olduğunun altını çizen Saffet Emre Tonguç; “Evet, şehirlerin birçok sıkıntısı olabiliyor. Özellikle de İstanbul için trafiği söyleyebiliriz. Sıkıntı çok, gelin biz güzelliklerine bakalım. İstanbul’un güzelliklerini saymaya zamanımız yetmez, bunların farkına varalım. İstanbul’da yaşamayalım, İstanbul’u yaşayalım. Aradaki ince çizgiyi fark edebildiğimizde, yeni bir dönem başlamıştır” sözleriyle büyük ilgi çekti.

KALBİN TEMİZMİŞ SAFFET!..

“Hep turizm rehberi, beraberinde de turizm yazarı olmayı hayal etmiştim; özellikle de Hürriyet Gazetesi’nde yazmayı… Tamamen tesadüf mü diyelim yoksa kader mi, Hürriyet Gazetesi Seyahat ekinde yazmaya başlamamın ardından devamı geldi ve 12 yıllık bir yolculuğun temeli atıldı” diyen Saffet Emre Tonguç, “Kalbin temizmiş Saffet” sözleriyle yorumlandı.

BİNLERİ PEŞİNDEN SÜRÜKLEYEN TURİZM SEVDALISI…

Geçtiğimiz yıl 8 Bin kişiyi İstanbul Boğazı, 2 Bin kişiyi de Kapalıçarşı ile buluşturan Tonguç, yeni projeleri için çalışmalarına hız verdi.

Draft Pub’ın sahibi Turan Turanlı, Gazeteci Betül Ark, Saffet Emre Tonguç, Alfa Reklam yetkilisi Aliye Avcı, Turizm Rehberi Sıla Aktan.

Tonguç’un misafirleri arasında yeğeni İremnaz ve arkadaşı İlker de vardı. Saffet Emre Tonguç, İremnaz Tonguç, İlker Murat Bozkurt.

Mekan sahibi Turan Turanlı, Saffet Emre Tonguç, Tasarımcı ve Organizatör Şebnem Demirtaş, Sacred7 Travel Desıgner Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Eser Akarsu – Erol Akarsu.

“İstanbul’u Sevenler Gecesi” için kapılarını açan mekan sahibi Turan Turanlı ve Saffet Emre Tonguç, Kadıköy Life & TOURMAG objektiflerinde…

Turizm sektörünün tanınmış işkadınlarından Aliye Avcı, gece boyunca Kadıköy Life ve TOURMAG Turizm Dergisi etkisi altında kalanlardandı…

Dünyanın incisi, gönüllerin birincisi Bağdat Caddesi’nde günbatımı bir başka…

Dostlar sohbeti tatlı gelince…

Atıştırmalıklar, yoğun trafiğin ardından iyi geldi…

Tonguç: İstanbul’da yaşamayın, İstanbul’u yaşayın… 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

EDD Yapı

EDD Yapı dostları iftarda bir araya geldi

Aynı zamanda Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneği (TOKGİAD) Başkanı da olan, EDD Yapı sahibi Ender Demirtaş, geleneksel hale ...