Şadan Kalkavan’ı son yolculuğuna uğurladık…

Haber ve Fotoğraflar: Süleyman Akpınar

Önceki gün hayatını kaybeden Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Şadan Kalkavan’ı ebedi yolculuğuna uğurladık. Kalkavan  için önce Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde bir tören düzenlendi. Fenerbahçe bayrağına sarılı naaşı önünde düzenlenen törene,  Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, yönetim kurulu üyeleri Turhan Şahin ve Ünal Uzun, Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, kulüp eski başkanı Ali Şen, Kalkavan’ın yöneticilik yaptığı dönemlerdeki çalışma arkadaşları, eski sporcular ile iş ve spor dünyasından pek çok isim katıldı. Ardından cenazesi Ataşehir Mimar Sinan Camii’ne götürüldü. Akla gelebilecek bütün önemli isimlerin katıldığı cenaze, kılınan cuma namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedildi.

“İnanılmaz büyük Fenerbahçeli’ydi.”

Cenaze törenine katılan Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Ali Şen yaptığı konuşmada çok üzgün olduğunu belirterek, 60 yıla yakın bir dost olduğu Kalkavan ile camiada önemli başarılara imza attıklarını dile getirdi ve şunları söyledi: “Çok kötü ve zor bir sene geçiriyoruz. Cenazelerde buluşuyoruz hep. Şadan’la sıkıntılı olduğu kadar mutlu günlerimiz oldu. Şadan’ın takımın şampiyonluğunda önemli payı vardır. Şadan gibi büyük delikanlıya ne kadar güzel kelime varsa söylenir. Herkes Şadan’ın racon kesmesine bayılır. Kimsenin itiraz edemeyeceği kararlar vererek ara buluculuk yapardı. Aziz başkan da Şadan’la çalıştı ve o dönem de şampiyon olduk. Şadan kardeşim benim, rahat uyu. Fenerbahçe’nin bu yılki şampiyonluğu onun daha rahat uyumasına sebep olur. İnanılmaz büyük Fenerbahçeli’ydi.”

 

Milli Takım’a uzun yıllatr hizmet veren Mustafa Denizli ile Kadıköy Belediye Başşkanı Aykurt Nuhoğlu’da cenaze törenine katılan isimler arasındaydı.

Cenaze törenine katılanlar arasında Büyük Kulüp Başkanı Duran Akbulut ile işadamı İbrahim Demirören’de vardı. Akbulut, Demirören’e,  “Görüyorsun dostlar bir bir terk ediyor bizleri. Aman dikkatli olalım” dedi…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk edildi. Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli ...