Sabiha Gökçen’e bir ödül daha…

2013 yılındaki performansıyla daha önce ACI Europe tarafından “En Hızlı Büyüyen Havalimanı” seçilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na, yurtdışından yeni bir ödül daha geldi.

Yaptığı haber ve analizler ile dünyada havacılık sektörünün nabzını tutan anna.areo sitesi, kapasitesi 10 milyon ve üzerinde olan havalimanları arasında yaptığı değerlendirme sonucunda, 2013 yılında elde ettiği yüzde 29 oranındaki büyümeyi göz önüne alarak, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı” (Fastest Growing Airport) seçti. Sabiha Gökçen Havalimanı, anna.aero sitesi tarafından 2009, 2010 ve 2012 yıllarında da “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı” olarak seçilmişti.

“BAŞARILARIMIZA HER YIL YENİSİNİ EKLEMEYİ HEDEFLİYORUZ…”

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın, “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı” ödülüne layık görülmesinin başarılarını perçinlediğini belirten İSG CEO’su Gökhan Buğday, şu açıklamalarda bulundu:

“Yolcu kapasitelerine göre 10 milyon ve  üzerindeki havalimanları arasında 2013 yılında yüzde 29’luk artış oranıyla Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı seçildik. Havacılık sektörünün nabzını tutan anna.areo gibi bir otorite tarafından bu ödüle layık görülmek, son derece mutluluk verici… 2013 yılını 18,8 milyon yolcu rakamıyla tamamlayan Sabiha Gökçen Havalimanı, geçtiğimiz günlerde yine bu performansı ile ACI Europe tarafından En Hızlı Büyüyen Havalimanı seçilmişti. 2014 yılında Sabiha Gökçen Havalimanı’nın 24 milyon yolcuya ulaşılması tahmin edilmekte olup, hemen hemen her yıl elde ettiğimiz bu başarılara yılsonunda bir yenisini daha eklemeyi hedefliyoruz.”

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...