Sabiha Gökçen’de bayram rekoru…

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, günlük yolcu ve uçak sayısında yeni bir rekora imza attı.

Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’na, Kurban Bayramı tatilinin son günü olan 20 Ekim’de toplam 78 bin 618 yolcu giriş-çıkış yaptı. Aynı gün iniş-kalkış yapan uçak sayısı ise 599 oldu. Öte yandan, havalimanından bu yılın ilk 9 ayında ise toplam 13.8 milyon yolcu giriş-çıkış yaparken, 9 aylık yolcu artışı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 22 olarak gerçekleşti.

Ulaşılan rekorla ilgili bir açıklama yapan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.’nin CEO’su Gökhan Buğday, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin son günü olan 20 Ekim tarihinde yoğun bir tatil dönüş trafiği yaşandığını belirtti.

Rekora imza atmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Buğday; “Havalimanımıza yönelik ilgi her geçen gün artıyor. Halen havalimanımızdan yurtdışında 90, yurtiçinde ise 33 olmak üzere toplam 123 noktaya, 47 yerli ve yabancı havayolu ile uçuşlar gerçekleştiriliyor. Amacımız, bizi tercih eden yolcularımıza en iyi hizmeti sunmak” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...