Rudolf Buchbinder, Kadıköy Süreyya Operası’nda…

Günümüzün en önemli piyanistleri arasında kabul ediliyor Rudolf Buchbinder… Kariyerinin doruğunda ve dünyanın en önemli orkestraları ile konserden konsere, festivalden festivale koşuşturuyor.

Buchbinder’in geniş repertuarının çeşitliliği ise önemli bir farklılık… Beethoven’in piyano sonatlarının 38 eksiksiz edisyonuna, kapsamlı bir imzalı nota arşivine, birinci edisyonlar ve özgün belgelerin yanı sıra Brahms’in iki piyano konçertosunun imzalı notaları ve piyano partisyonlarına sahip…

Sanatçı, aynı zamanda Grafenegg Festivali’nin de kurucu sanat yönetmeni… Rudolf Buchbinder, şimdi Beethoven piyano sonatları ile Kadıköy Süreyya Operası’nda… İlk konserini 15 Mart 2014 günü Süreyya Operası’nda veren sanatçı, daha sonra aynı yerde 16 ve 18 Mart tarihlerinde iki konser daha verdi.

Sanatçı, 19-21-22 ve 23 Mart 2014 günlerinde yine Kadıköy Süreyya’da sanatseverlerin karşısında olacak. Borusan Kültür Sanat, böyle değerli bir sanatçıyı Kadıköylülerle buluşturarak, bir kez daha mutluluğunu yaşadı.

sporvitrini

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kentsel değişimi anlamak için bu sergi kaçmaz

Caddebostan Kültür Merkezi, 25 Ocak-11 Mart tarihleri arasında 16 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek “Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri” adlı karma sergiye ...