Adım adım çöken Rıhtım’da çalışma başlatıldı…

Her geçen gün çöktüğü gözlemlenen Rıhtım, Kadıköy Life’ın konuyu ilk kez kamuoyu gündemine taşımasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt tarafından TBMM’ye taşındı. Önergede, Beşiktaş İskelesi ve Haldun Taner Sahnesi’nin kesiştiği rıhtım kıyılarındaki çökmenin boyutunun her geçen gün artmasına vurgu yapıldı.

Gün içerisinde binlerce İstanbullunun gezinti alanının her geçen gün çökmesi ve denize kayması, beraberinde vatandaşların güvenliğini de gündeme getirdi. Kadıköy’ün prestijine gölge düşüren çöküntü alanı için nihayet çalışma başlatıldı.

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT MECLİSE TAŞIDI…

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İçişleri Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle hazırladığı önergede, yaz aylarından bugüne sorunun kamuoyuna yansımış olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi’nin henüz önlem almamasının nedenini sordu. Öğüt; “Mevcut durumla alakalı olarak ne zaman bir tamir, yenileme veya güçlendirme çalışması yapılması planlanmaktadır? Bununla ilgili nasıl bir yöntem izlenecektir” sorusuna yanıt istedi.

GÖZLER YENİLENECEK RIHTIMA ÇEVRİLDİ…

Haldun Taner Sahnesi ve Beşiktaş İskelesi çevresindeki çöküntü alanının etrafı, güvenlik amacıyla demir parmaklıklar ile çevrildi. Mevcut çalışma ile birlikte, yıllardır aynı silueti taşıyan Rıhtım kıyılarında genel bir düzenleme beklentisi arttı.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendikli anneler bebekleriyle yarıştı

Pendik Belediyesi tarafından PENBİS FEST’18 adıyla ilk kez düzenlenen yarışlara 1000’in üzerinde bisiklet sever katıldı. 10 kategoride düzenlenen ...