Ressam Ahad Saadi’den İran Cumhurbaşkanı’na tablo…

Moda’da yaşayan ve artık bir Kadıköylü olarak kabul edilen İranlı sanatçı Ahad Saadi, ülkemizde siyasi temaslarda bulunan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye tablo hediye etti.

Konuk Cumhurbaşkanı Ruhani’nin Türkiye ziyaretinin ikinci gününde, Türkiye’de yaşayan İranlı sanatçı Ahad Saadi de bilim insanı ve işadamları ile Ankara’da gerçekleşen tarihi buluşmaya davet edilen özel isimler arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Ruhani ile Hotel Sheraton’da bir araya gelen Ressam Saadi’ye, eşi Parisa Karamnezhad eşlik etti.

RUHANİ SICAK KARŞILADI…

Son aylardaki açıklamalarıyla dünya gündeminden düşmeyen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile temaslarından sonra Ahad Saadi’yi kabul etti. Azernegari metodu ile özenle hazırlanan tabloyu sıcakkanlılıkla kabul eden Ruhani, Kadıköy’de yaşayan İranlı sanatçı ile bir süre sohbet etti.

İRAN’IN ASIL KÜLTÜR ELÇİLERİ…

Ruhani; “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, İran kültür ve medeniyetinin temsilcisi, İran’ın asıl kültür elçileri olmalıdır. Yurtdışında yaşayan her vatandaş, İran için kültürel ve ekonomik bir fırsattır” diyerek, Ahad Saadi’ye sanatsal çalışmalarında başarılar diledi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Mor salkımlı Üsküdar resim sergisi

Üsküdarlı sanatçılarımızdan Eda Mordeniz’in Mor Salkımlı Üsküdar resim sergisi Bağlarbaşı’nda Nev Galeri’de açıldı. ESERLER SATIN ALINABİLECEK Sanatçının gerek ...