Recep Peker Tanıtkan’ın objektifinden “Mutluluk”…

Duayen gazetecilerden Recep Peker Tanıtkan’ın “Mutluluk” adını taşıyan fotoğraf sergisi, Memorial Hastanesi Şişli Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu.

Gündelik yaşam alanlarında sanatsal çözümler öneren proje kapsamında açılan serginin, “Her sağlık kuruluşuna sanat” etkinliklerinden biri olduğu belirtildi.  Şeli Art Project işbirliğiyle gerçekleşen sergi, 20 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.

Kadıköy’ün ünlü gayrimenkul danışmanlarından Recai Tanıtkan’ın da ağabeyi olan Recep Peker Tanıtkan, bugüne kadar 19’u kişisel ve biri de yurtdışında karma olmak üzere toplam 20 sergi açtı. Fotoğraf yarışmalarında 2 Dünya, 3 Avrupa, 66 Türkiye Birinciliği olmak üzere fotoğraf dalında 71 birincilik ödülüne, ayrıca 385 ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödülü sahibi olan Tanıtkan’ın çalışmaları için Türkiye’nin ünlü isimleri tarafından aşağıdaki yorumlar yapıldı:

“Küçücük bir objektife sığdırdığın bu güzellikler olağanüstü… Bizler kuşları, atları, çiçekleri, böcekleri adeta senin deklanşöründen yeniden keşfediyoruz. Kuşların evrensel duygularını, aşklarını bu mükemmellikte yansıtmak her türlü övgünün üzerinde… İşte fotoğrafçılık sanatı bu…”

İsmet SEZGİN

Fotoğraf sanatının tüm inceliklerini özgün yakalayışlarla sunan; renk, ışık, gölge, çizgi becerilerini buluşturan fotoğraf sanatçısı Recep Peker Tanıtkan’ı kutluyorum…”

Yekta Güngör ÖZDEN

O eşsiz renkli dünya içine çekip alıveriyor beni… Keşke günbatımındaki o aşkı tadan kuşlardan biri ben olsam. Karanlıkta ışığı yakalayan ben olsam. O güzel pembe kır çiçekleri ben olsam. Çok mutlu olurdum. Şimdi sokağa, dünyaya çıkıyorum. Dışarıda renkleri sev…”

Nazlı ERAY

“Fırça ile direk tuvale duygularını anlatır ressam… Onun için zaman sınırı yoktur. Ama fotoğraf bir deklanşörlük süre ile sınırlıdır. Bastın yakalarsın. Her biri sanat eseri olan yapıtlarına tek tek bakarken, bende görerek bakmayı duyuyorum, Recep’in dünyasında geziniyorum…”

Yaşar ÇALLI

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çapa Bilim Koleji

Çapa Bilim Koleji-Amerikan Kültür iş birlikteliği başladı

Türk eğitim sektöründe önemli bir yeri olan Amerikan Kültür Koleji, Çapa Bilim Koleji ile iş birlikteliğine giderek 2018-2019 ...