Prof. Dr. Nazan Erkmen, İtalya’da ülkemizi temsil edecek…

Prof. Dr. Nazan Erkmen, “1. Uluslararası Güzel Sanatlar ve Tasarım Kurumları Torino Sanat Festivali”nde (FISAD 2015) Türkiye’yi temsil edecek.

Albertina Üniversitesi Torino Güzel Sanatlar Akademisi Dekanı ünlü sinema yönetmeni Prof. Dr. Salvo Bitonti, bir ilki başlatarak 01-05 Temmuz 2015 tarihleri arasında 1. Uluslararası Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Dünyanın en önemli sanat ve tasarım kurumları, tiyatro birlikleri, sinema ve müzik kurumları ile sanat öğrencilerini ağırlayacak
 Uluslararası FISAD Sanat Festivali’ne, 21 ülkeden 67 üstdüzey Uluslararası Güzel Sanatlar ve Tasarım Okulu ve ayrıca müzik, tiyatro, pandomim, sinema alanlarından 99 ayrıcalıklı sanat kuruluşu katılacak.

Ana temanın “The Sense of the Body” olduğu festival; UNESCO, Avrupa 2015 Spor Başkenti, EXPO TOU, Torino Üniversitesi, İtalyan Kültür Bakanlığı, Gençlik Konseyi, Piedmont Valiliği, Piedmont Konseyi, Torino Ticaret Bakanlığı, Expo Padiglione, Torino Kent Konseyi, Torino Gençlik Teşkilatı gibi pek çok önemli kurumun himayesinde gerçekleştirilecek.

NAZAN ERKMEN

Prof. Dr. Nazan Erkmen, dünyaca önemli bu sanat festivalinde konferans verecek, sergi açacak ve jüri üyesi olarak görev yapacak. 03 Temmuz tarihinde “Neden Yaratıcılık” başlıklı konferansı verecek olan Erkmen, 5 Temmuz 2015’de Torino Çocuk Müzesi’nde “The Body of the Fairy Tale” adlı kişisel illüstrasyon sergisini açacak. Bu arada jüri üyeleri Prof. Dr. Nazan Erkmen, Direktör Davide Ferrario, Sanat Direktörleri Massimo Minini, Alberto Peola ve Jüri Başkanı Patrizia Sandretto Re Rebaudengo, Consiglio Regionale del Piemonte – Consulta Vakfı tarafından verilecek Albertina Uluslararası Ödülleri’ni değerlendirecekler.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...