Mehmet Zihni Sungur, Cambridge Koleji’nde…

Geliştirdiği yenilikçi metotlarla eğitim vermeye hazırlanan Cambridge Koleji, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’u ağırlayacak.

“İlişkide Erkekler ve Kadınlar: Benzerlikler ve Farklılıklar” başlıklı seminer, 28 Mayıs Çarşamba günü saat 13.45’te ücretsiz olarak Cambridge Koleji Shakespeare Hall’de dinlenebilecek.

Seminerde, ilişkinin değişik aşamalarında (aşk, evlilik, boşanma gibi) kadınlar ve erkekler arasındaki benzerlikler ve farklılıklar, hem düşündürücü hem de mizahi bir biçimde ele alınacak ve cinsiyetlerin birbirlerinin tamamlayıcıları olabilmeleri için gerekli koşullar, dinleyicilerle etkileşim içinde ele alınacak.

EŞİT OLMAK İÇİN “BENZER” YA DA “AYNI” OLMAK GEREKMEZ…

Seminer öncesi konuştuğumuz Prof. Dr. Sungur, şunları ifade etti:

“Sunumda sözü edilecek farklılıkların yalnızca bir kısmının bile bilinip kabul edilmesi; partnerlerin daha uyumlu yaşamaları, daha iyi iletişim kurabilmeleri ve daha mutlu bir birliktelik için değerli olacaktır. Bireyin özel yaşamı, onun iş ve sosyal yaşamından bağımsız düşünülemeyeceğinden, özel yaşamındaki huzurun iş yaşamına da yansıyacağı ve genelde yaşam kalitesini ve iş performansını artıracağını varsaymak yanlış olmayacaktır.

Yalnızca politik doğruların konuşulduğu bir dünyada kimse kadın-erkek farklılıklarını konuşmak istemez. Hatta bu farklılıkları tartışmaya açan bir zihniyetin bile ayrımcılıkla suçlanma olasılığı vardır. Ancak farklılık, eşitliğe aykırı bir kavram değildir. Eşit olmak için ‘benzer’ ya da ‘aynı’ olmak gerekmez. Farklı olup halen eşit olduğumuz bir dünyada, farklılıklar daha iyi kabul edilecek ve farklılıklarla birlikte uyum içinde yaşamayı öğrenmek daha çok mümkün olacaktır.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Mor salkımlı Üsküdar resim sergisi

Üsküdarlı sanatçılarımızdan Eda Mordeniz’in Mor Salkımlı Üsküdar resim sergisi Bağlarbaşı’nda Nev Galeri’de açıldı. ESERLER SATIN ALINABİLECEK Sanatçının gerek ...