Prof. Dr. Doğu Ergil, “Fasl-ı Siyaset”e konuk oldu…

4

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği 76. “Fasl-ı Siyaset”in konuğu; Türk sosyolog, siyaset bilimci, akademisyen Prof. Dr. Doğu Ergil’di. Kadıköy’de marka haline gelen ve 10 yıldır aralıksız olarak yürütülen “Fasl-ı Siyaset”in konusu ise, ‘Güncel Konular’ idi.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım’ın öncülüğünde, 11 Ocak Çarşamba günü ByOtell’de gerçekleşen etkinliğe, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İlçe yürütme ve yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları, mahalle yöneticileri ve Kadıköylüler katıldı. Moderatörlüğünü AK Parti Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Av. İsa Mesih Şahin’nin yaptığı toplantıda; Prof Dr. Doğu Ergil, katılımcılardan konu başlıkları alıp bunların değerlendirmesini yaptı.

Sosyolog, siyaset bilimci ve akademisyen gözüyle Türkiye’nin gündemini oluşturan belli başlı konularla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ergil; Kürt sorununun geçmişten bugüne ilerleyişi ve çözümler, PKK terörü, Türkiye’nin komşu devletlerle ilişkileri, Ermeni sorunu, Arap ülkelerindeki gelişmeler gibi önemli konulara değindi.

Dinleyicilerin sorularına da cevap veren Prof. Dr. Doğu Ergil, Ak Parti Kadıköy Teşkilatı tarafından düzenlenen bu toplantıya davet edilmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek sözlerini tamamladı.

Gecenin sonunda kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım; “Farklı sesleri dinleme fırsatı bulduğumuz, zengin bir kültür ve düşünce sistemine sahip olduğumuzu gösterebildiğimiz bir alan olan Fasl-ı Siyaset’e kendi bakış açısıyla farklı bir tat veren Prof. Dr. Doğu Ergil hocama ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.

2

1

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye

Dernekler Kartal Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Kartal’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i ziyaret ederek Belediye Başkanlığı görevinde başarılar diledi. Başkan ...