Prizren’den Beykoz’a kardeşlik ziyareti…

Beykoz’un kardeş şehri Prizren’den gelen Kosova Milletvekili Müferra Şinik ve beraberindeki 25 kişilik heyet, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.

Beykoz Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen ve AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de hazır bulunduğu ziyarette; karşılıklı olarak birlik, beraberlik ve dostluk mesajları verildi.

Misafir heyeti “Memleketinize hoşgeldiniz” diyerek selamlayan Milletvekili Metin Külünk, iki ülkenin anne ve evlat gibi güçlü bağlarla bağlı olduğunu vurgulayarak; “Biz bu coğrafyada bir ve beraberiz… Gönül olarak hiç birbirimizden kopmadık. İstanbul neyse Prizren de odur, İstanbul neyse Priştine de odur, İstanbul neyse Saraybosana ve Üsküp de odur” dedi.

“TÜRKİYE GÜÇLÜ OLUNCA, BALKANLAR DAİMA DİMDİK YÜRÜYECEK…”

Kosova Milletvekili Müferra Şinik ise, konuşmasında iki ülkenin bir ve beraber olduğunu vurgulayarak; “Sayın Başbakanın da dediği gibi, Kosova ve Türkiye yüzyıllardır birlikte yaşıyor. Prizren ve Beykoz, yıllardır kardeş şehir… Başbakanımızın sözlerini tekrar etmek istiyorum: Kosova, Türkiye’dir. Türkiye, Kosova’dır. Bu manevi anlamda gerçekten de böyle” şeklinde konuştu.

“BU SEVGİYİ ALLAH’IN İZNİYLE KİMSE DEĞİŞTİREMEZ…”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de, Balkanlar’ın ecdat yadigârı olduğunu hatırlattı ve iki ülkenin doğuştan kardeş olduğunu söyledi. Çelikbilek; “Biz doğuştan kardeşiz. Kardeş şehir unvanına sahip olmak da bize ayrı bir huzur veriyor. Ecdadımız sizi oralara emanet bırakmış, biz sizlere o gözle, Anadolu bu emanete sahip çıkmalı diye bakıyoruz” dedi.

KARŞILIKLI HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ…

Konuşmaların ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Milletvekili Müferra Şinik’e bir çeşm-i bülbül ibrik ve cam kahve fincanları hediye etti. Milletvekili Şinik ise Başkan Çelikbilek’e, Kosova’nın bağımsızlık bildirisi ile şehri gösteren bakır bir levha takdim etti.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...