Piknik yapalım derken donuyorlardı…

2

İstanbul’da kar yağışı devam ediyor. Lapa lapa yağan kar, zaman zaman tipiye yol açıyor. Kışın nostaljisini yaşamak isteyen bir grup Sancaktepeli genç, mangal keyfi yapmak için Sancaktepe’nin tepelik bölgesinde pikniğe gittiler.

Kar yağışı altında ormanlık alanda mangal keyfi yapan gençler, dönüşe geçerlerken tipiye yakalandılar. Araçlarının çalışmaması nedeniyle mahsur kalan gençlerin yardımına ise Sancaktepe Belediyesi yetişti.

Sancaktepe Belediyesi çalışanları yetişti…

Ekmek arası mangal keyfinin mutluluğuyla dönüşe geçen gençlerin kâbusu araçları oldu. Ormanlık alanda cep telefonlarının da çalışmaması, sıkıntılı dakikalar yaşanmasına neden oldu. Arkadaşlarından biri boş araziyi bularak Sancaktepe Belediyesi yetkililerinden yardım istedi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle soğumamak için mangal ızgarasını çıkartıp, ellerinde bulunan gazete kâğıtları ve kömürleri bu kez ısınmak için yakan gençlerin yardımına Sancaktepe Belediyesi çalışanları yetişti. Gençlerin kar keyfine ise diyecek yoktu.

(Kaynak: www.haberistanbul.org)

1

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...