Pendik’ten 8 Mart’ta kadın istihdamına destek

İş arayanlarla işverenleri bir araya getiren İş’te Pendik Buluşmaları’nın 12.’si, Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşecek. Kadın istihdamına destek vermek amacıyla 8 Mart’ta düzenlenecek organizasyonun bu kez özellikle kadınlara iş kapılarını açması hedefleniyor.

Pendik Belediyesi’nin İŞKUR’un desteğinde her dört ayda bir düzenlediği ve bölgenin en önemli istihdam platformlarından biri haline gelen organizasyonda katılımcı firmalar bu kez kadın personel alımına ağırlık verecek. İşte Pendik Buluşmaları’nda yer alacak firmaların eleman alacakları pozisyonlar pendik.bel.tr adresinde önceden ilan ediliyor. İş arayanlar ise Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda firma temsilcileriyle yüz yüze görüşerek başvuru yapma şansı buluyor.

SPOR TESİSLERİ 8 MART’TA KADINLARA ÜCRETSİZ

Pendik Belediyesinin fitness salonları 8 Mart’ta kadınlara ücretsiz olarak kapılarını açıyor. 9 merkezdeki fitness salonları ve Şehit Burhan Önel Spor Kompleksi yüzme havuzu, 09.00-21.00 saatleri arasında ikişer saatlık beş seansa katılma imkânı sunuyor. Kontenjan dahilinde katılım için kayıtlar ise pendik.bel.tr internet adresinden yapılacak.

Kadın

“RENKLERİN SIRRI” SANATSEVERLERLE BULUŞACAK 

Pendik’teki bir etkinlik ise kadın sanatçıların eserlerinden oluşan “Renklerin Sırrı” sergisi olacak. 8 Mart’ta Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açılacak sergide, 10 kadın sanatçıya ait tuval üzerine yağlıboya, akrilik, karışık teknik, suluboya ve soyut resimler yer alacak. Arzu Koç, Pakize Balkaraoğlu, Letafet Memmedova, Özlem Tüfekçi, Sibel Çiçekyurt, Şefika Irmak, Kamer Batıoğlu, Tülay Sayılgan, Burcu Pehlivan ve Rabia Yıldırım’ın eserleri, 31 Mart’a kadar görülebilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye

Dernekler Kartal Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Kartal’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i ziyaret ederek Belediye Başkanlığı görevinde başarılar diledi. Başkan ...