Pendik’te ulaşım gittikçe kolaylaşıyor…

1

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’in girişimleri ile ilçe birçok önemli kavşağa kavuşuyor. Geçtiğimiz günlerde inşaatına başlanan Esenyalı Köprülü Kavşağı’nın ardından, Tavşantepe Köprülü Kavşağı’nın da ihalesi tamamlandı. İlçenin kuzey-güney yönündeki ulaşımını daha kolay hale getirecek köprülü kavşağın inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak. Köprülü kavşak çalışması ile yan yollara da birtakım düzenlemeler getirilecek. 

Yan yollar tek yön oluyor… 

Yürütülen köprülü kavşak çalışmasında, en önemli düzenleme yan yollara getiriliyor. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağı ile Orta Mahalle arası yan yollar tek yön oluyor. Buna göre, araçlar E-5 yolunun kuzey yan yolunda İstanbul; güney yan yolunda ise Ankara istikametine doğru hareket edecek. 

Dolayoba Altgeçidi genişletiliyor… 

Geniş bir çalışmayı kapsayan projedeki bir diğer önemli çalışma ise, Dolayoba Altgeçidi’nde gerçekleşecek. Altgeçit genişletilerek, güney istikametine doğru tek yön olacak. Sahil tarafından gelip kuzey yan yola ya da Dolayoba bölgesine ulaşmak isteyen araçlar, altgeçit yerine artık yeni yapılacak köprülü kavşağı kullanacak. 

E-5’e yeni bağlantı noktaları yapılacak… 

Uygulamayla birlikte gelen değişiklilerde, Kaynarca bölgesinde bulunan benzin istasyonu yanındaki E-5 bağlantı yolu da artık tek yön oluyor. Artık bu bağlantı yolu ile sadece E-5 Ankara yönünden gelen araçlar yan yola bağlanabilecek. Yan yoldan E-5’e giriş yapmak isteyenler bu bağlantı yolunu kullanamayacak. Bunun yerine araçlar, Dolayoba bölgesinde açılacak yeni bağlantı yolu ile E-5’e bağlanabilecek.

İstanbul yönünden gelip Kaynarca’ya bağlanacak araçlar için de düzenlemeler yapıldı. Buna göre, E-5 İstanbul yönünden gelen araçlar, güney yan yola Bölge Hastanesi önündeki yeni bağlantı yolu ile çıkabilecek. Yine güney yan yoldan E-5’e bir bağlantı yolu yapılacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...