Pendik’te sosyal girişimci gençler yetişiyor…

Pendik Belediyesi; Çek Cumhuriyeti, Fransa ve Almanya’nın işbirliği ile dört ülkenin gençlerinin sosyal girişimcilik becerilerini arttırmayı hedefleyen bir çalışma başlattı.

Erasmus+ programı kapsamında Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Young Social Enterprises with Young Entrepreneurs Projesi (YouSee)” açılış toplantısı, Türk ve yabancı ortakların katılımıyla Pendik’te gerçekleşti. Pendik Belediyesi koordinatörlüğünde gerçekleşen toplantıya Türk konsorsiyumundan Okan Üniversitesi, Zirve Eğitim ve yurtdışı ortaklardan Çek Cumhuriyeti’nden GLAFKA s.r.o, Fransa’dan e-Juniors ve Almanya’dan Friedrich Alexander Üniversitesi temsilcileri katıldı.

4 ÜLKEDE 180 SOSYAL GİRİŞİMCİ ADAYINA EĞİTİM VERİLECEK…

İki yıl süreyle gerçekleştirilecek projede, ortak kurumların işbirliğiyle genç sosyal girişimciler ve bu alanda eğitmenler yetiştirmek için akademik düzeyde 4 yayın ve kitap dizayn edilecek. Ayrıca, 4 ülkede toplam 180 sosyal girişimci adayına eğitim verilecek.

SOSYAL GİRİŞİMCİ NEDİR?

Sosyal girişimciler, toplumun önde gelen sorunlarına yenilikçi çözümler getiren bireylerdir. Tıpkı ticari girişimciler gibi yaklaşımlarında sorun ve fırsatları fark etme, doğru değerlendirme, risk alma ve yenilikçi yollarla çözümleme yollarına gider; kendilerini söz konusu sosyal sorunun çözümüne adarlar. Bu bireyler, başkalarının göremediğini görerek yeni fırsatlar yaratır, sistemleri değiştirir ve yeni yaklaşımlar bularak, toplumun önemli sorunlarına çözüm getirirler.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...