Pendik’te örnek projeler görücüye çıktı…

Pendik Belediyesi, “İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Mali Destek Programları” kapsamında hibe almaya hak kazanan üç önemli projeyi birden hayata geçirdi. Açılış toplantısı gerçekleşen üç proje de Pendiklilerin yaşamında önemli değişiklik yaratacak.

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıyla açılışı yapılan üç projeden “Pendik Sağlıklı Yaşam Merkezi”, 14-18 yaş arasındaki gençleri obezite tehlikesinden korumayı amaçlıyor. Okullarda öğrenciler taranarak, destek alması gerekenler Hamid Aytaç Kültür Merkezi içinde kurulan Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne yönlendirilecek.

Pendiklilerin özellikle deprem konusunda biliçlendirilmesini ve hazırlıklı olmasını hedefleyen “Pendik Belediyesi Afet ve Acil Durum Yönetim Planlaması” ile ev hanımları başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerini kapsayacak Evsel Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması: Pendik Örneği” projeleri de eğitimle birlikte birçok etkinliği içeriyor.

İKA, DÖRT YILDA 480 PROJEYE DESTEK VERDİ…

Açılışta konuşan İstanbul Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Aşkın Ayık, yerel bir kamu kurumu olan İKA’nın bölgesel kalkınmayı desteklemek amacıyla dört yılda 480 projeye destek verdiğini belirtti. Ayık; gençlik, enerji tüketimi ve afetler konularına özel önem verdiklerini belirterek, bu üç önemli konudaki projelerinden dolayı Pendik Belediyesi’ne ve destek olan kuruluşlara teşekkür etti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...