Pendik’te kara kışa 140 kişilik ordu…

Kış aylarında özellikle kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklarını tamamlayan Pendik Belediyesi ekipleri, AKOM’da 24 saat görev yapacak şekilde şimdiden Kriz Masası’nı oluşturdu. 140 personel ve 51 araç, Pendik’te karla mücadele çalışmalarında görev yapacak.

Pendik Belediyesi, her an kapıda olan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Güllübağlar Afet Koordinasyon Merkezi’nde dört müdürlüğün görev aldığı Kriz Masası kurdu. Pendik 7 bölgeye ayrılarak, görev yapacak ekipler belirlendi. Her bölgede trafik yoğunluğu olan cadde ve sokakların, öncelikli olarak tuzlanması gereken yerlerin planlaması yapılarak, en kısa sürede müdahale edilebilecek şekilde  strateji hazırlandı.

20 EKİP GÖREV YAPACAK…

AKOM’dan koordine edilecek karla mücadele çalışmalarında Fen İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Strateji Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri işbirliği içinde çalışacak. 30 kişilik idari personel ve 104 saha personelinin görev alacağı  çalışmalar, 20 ekip halinde kesintisiz olarak yürütülecek. Ayrıca, vatandaşlardan gelen talepleri anında ilgili birimlere iletmek üzere AKOM’da iki kişilik Beyaz Masa ekibi de oluşturulacak.

GÜÇLÜ ARAÇ FİLOSU…

Araç filosunu geçtiğimiz yıl güçlendiren Pendik Belediyesi; bu  yıl 5 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 2 adet tuzlama robotu, 9 adet iş makinası, 2 adet greyder, 1 solüsyon tankı, 17 adet kamyon, 11 adet binek kamyonet, 4 eksvator ile ilçenin cadde ve sokaklarında görev yapacak.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendikli anneler bebekleriyle yarıştı

Pendik Belediyesi tarafından PENBİS FEST’18 adıyla ilk kez düzenlenen yarışlara, 1.000’in üzerinde bisiklet sever katıldı. 10 kategoride düzenlenen ...