Pendik’te kaçak deterjan üretimi…

1

Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından bir eve yapılan baskında, kaçak deterjan üretildiği tespit edildi. Piyasaya sürülmeye hazır 250 paket deterjana el konuldu. 

Kaçak içki, sigara ve et derken, şimdi de deterjan… Gelen ihbar üzerine Yayalar Mahallesi’nde bir eve baskın düzenleyen Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri, bir markaya ait sahte deterjan üretildiğini tespit etti. 

Dışarıdan bakıldığında normal bir ev görüntüsü veren imalathanede, deterjanlar üretiliyor ve paketleniyor. Yapılan baskında yarı fiyatının da altında piyasaya sürülmeye hazırlanan 250 paket deterjana el konuldu. Yetkililer, kaçak olarak üretilen deterjanların alerjik etkilerinin olduğu kadar, insan üzerinde hayati tehlike oluşturabileceğini de bildirdi. 

Üretim esnasında, deterjan atıklarının evin giderinden döküldüğü tespit edildi. Bunun zamanla çevre kirliliklerine yol açacağına dikkat çekildi. Ekipler, evi boşalttıktan sonra mühürledi. Kaçak üretim yapanlar hakkında ise yasal takip başlatıldı.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik

Pendik Çarşı’ya üç katlı otopark

Pendik Çarşı’nın otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla Mostar Viyadüğü yanına inşa edilen 462 araç kapasiteli katlı otopark tamamlandı. Pendik ...