Pendik’te kaçak deterjan üretimi…

1

Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından bir eve yapılan baskında, kaçak deterjan üretildiği tespit edildi. Piyasaya sürülmeye hazır 250 paket deterjana el konuldu. 

Kaçak içki, sigara ve et derken, şimdi de deterjan… Gelen ihbar üzerine Yayalar Mahallesi’nde bir eve baskın düzenleyen Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri, bir markaya ait sahte deterjan üretildiğini tespit etti. 

Dışarıdan bakıldığında normal bir ev görüntüsü veren imalathanede, deterjanlar üretiliyor ve paketleniyor. Yapılan baskında yarı fiyatının da altında piyasaya sürülmeye hazırlanan 250 paket deterjana el konuldu. Yetkililer, kaçak olarak üretilen deterjanların alerjik etkilerinin olduğu kadar, insan üzerinde hayati tehlike oluşturabileceğini de bildirdi. 

Üretim esnasında, deterjan atıklarının evin giderinden döküldüğü tespit edildi. Bunun zamanla çevre kirliliklerine yol açacağına dikkat çekildi. Ekipler, evi boşalttıktan sonra mühürledi. Kaçak üretim yapanlar hakkında ise yasal takip başlatıldı.

2

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik Yayalarda tapu sevinci

Pendik Yayalar’da tapu sevinci

Pendik Belediyesi tarafından imara kavuşturulan alanlara Yayalar 5. Bölge de eklendi. Toplam 1.200 tapunun dağıtımına başlanan bölgede, kentsel ...