Pendik’te iki mahalle daha dönüşüme hazır!

Kentsel dönüşümün altyapısını oluşturmak üzere çalışmalara devam eden Pendik Belediyesi, Sülüntepe ve Fevzi Çakmak mahallelerinin beklediği imar uygulamalarını tamamlayarak  askıya çıkardı.

Pendik Belediyesi, Sülüntepe 3. Bölge ve Fevzi Çakmak 4. Bölge imar uygulama çalışmalarını tamamlayarak; bölgede ruhsatlı, iskanlı, nitelikli ve güvenli yapılaşmanın önünü açtı.  Sülüntepe’de 1.400, Fevzi Çakmak’ta ise 1.000 hak sahibini kapsayan imar uygulamaları, vatandaşların talep ve itirazları için internette, muhtarlıklarda ve Pendik Belediyesi’nde askıya çıkarıldı.

HEDEF NİTELİKLİ DÖNÜŞÜM…

Bölgede hisseli arazilerden imar arsalarına geçilirken, imar uygulaması sonrasında deprem riski taşıyan ruhsatsız ve iskansız yapılaşma yerine nitelikli dönüşümün gerçekleşmesi hedefleniyor. Çalışma ile Sülüntepe Mahallesi’nin tamamına yakınında imar uygulamaları tamamlanmış olacak. Marmara Üniversitesi Hastanesi’nin bölgeye gelişiyle beraber hızla değer kazanan Fevzi Çakmak Mahallesi de imar uygulaması ile dönüşüm anlamında önemli bir altyapıya kavuşacak.

METRO İSTASYONLARINA ÇOK YAKIN…

Her iki  bölge, yapımı devam eden Kaynarca-Sabiha Gökçen Metro Hattı’nın duraklarına oldukça yakın konumda yer alıyor. İmar uygulamaları sonucunda Fevzi Çakmak ve Sülüntepe mahalleleri, hem deprem riski taşıyan binalardan kurtularak sosyal alanları, yeşil alanları, kapalı otoparkları ile huzurlu, güvenli ve refah mahallelere dönüşecek, hem de vatandaşlar yürüyerek metroya ulaşabilecek. İmar uygulaması sürecinde tüm hak sahiplerinin uygulama paftasını incelemesi ve bu konuda talep ve itirazlarını yapması bekleniyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, vatandaşın tüm haklı ve makul taleplerinin imkanlar ölçüsünde yerine getirilmesi  konusunda ilgililere talimat verdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...