iftar

Pendik’te günde 9 bin kişiye iftar

Ramazan boyunca beş sabit noktada iftar çadırı ile hizmet verecek olan Pendik Belediyesi, günde 9 bin kişiyi iftar sofrasında buluşturacak. Ayrıca Ahmet Özhan, Erkan Mutlu, Eşref Ziya Terzi, Mustafa Cihat ve Ömer Karaoğlu konserlerinin de yer aldığı Ramazan’a özel kültür programları, bu ayın manevi coşkusunu paylaşmak isteyenleri sahil etkinlik alanında bir araya getirecek.

iftar

RAMAZAN AYININ BEREKETİ PAYLAŞILACAK…

Bereket, huzur ve kardeşlik ayı Ramazan için hazırlıklarına haftalar öncesinden başlayan Pendik Belediyesi, bu yıl beş ayrı noktada iftar çadırı kuruyor. Bahçelievler, Esenyalı, Kurtköy, Velibaba ve Fevziçakmak mahallelerinde yer alacak iftar noktalarında her akşam binlerce vatandaş bir araya gelerek, Ramazan ayının bereketini paylaşacak. Belediye Aşevi’nde günde 9 bin kişilik iftar yemeği hazırlanacak. Vatandaşlar, masalara önceden yapılan paket yemek servisi sayesinde sıra beklemeden oruç açma şansı bulacak.

iftar

5 NOKTADA SABİT İFTAR ŞADIRI…

Ramazan ayı boyunca merkez çadırı Bahçelievler Mahallesi Çelebi Sokak’ta hizmet verecek. Şevket Sabancı Lisesi bahçesi (Fevzi Çakmak Mahallesi), Abdullah Acar Ortaokulu bahçesi (Esenyalı Mahallesi), Velibaba Türbe Camii (Velibaba Mahallesi) ve Kurtköy Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesi (Kurtköy), her yaştan Pendikliyi yan yana getiren diğer iftar noktaları olacak. Ayrıca belediye tarafından davetli usülü gerçekleşecek grup iftarları ise Dumankaya Camii bahçesinde yapılacak. Çeşitli mahallelerden muhtarlar aracılığı ile davet edilecek vatandaşlar, servis araçlarıyla Dumankaya iftar alanına getirilecek.

iftar

ETKİNLİKLERİN ADRESİ SAHİL ALANI…

Ramazan’ın manevi atmosferine zenginlik katacak etkinlikler, Teravih namazı sonrası sahil etkinlik alanında gerçekleşecek. 10 Haziran Cuma günü Tasavvuf Müziği konserinde Erkan Mutlu sahneye çıkacak. Tasavvuf Müziği’nin güçlü ismi Ahmet Özhan da 18 Haziran Cumartesi günü yine aynı yerde konser verecek. Ezgi konserleri kapsamında Eşref Ziya Terzi (17 Haziran), Ömer Karaoğlu (24 Haziran) ve Mustafa Cihat (2 Temmuz)  sahne alacak.  “Fatih Çıtlak ile Suf-i Devran Zikri” (1 Temmuz) etkinliğinin yanı sıra “Kutlu Yolun İlk Yolcuları” (11 Haziran) ve “Bilal-i Habeşi” (25 Haziran) isimli tiyatro oyunları da Ramazan ayı programları olarak Pendiklilerle buluşacak.

pendikte-gunde-9-bin-kisiye-iftar (2)

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...