Pendik’te gözler gülümsüyor

Pendik Belediyesi’nin öksüz, yetim, kimsesiz ve dezavantajlı çocuklara yönelik başlattığı “Gülümseyen Gözler” projesi, bu yıl da devam ediyor. Bu senenin ilk programında, Ahmed-i Hani Kültür Merkezi’nde eğitim gören 85 Suriyeli çocuğa yönelik gezi düzenlendi.

Çocuklar Miniatürk, Panaroma 1453, Yerebatan Sarnıcı gibi İstanbul’un gezilmeye değer mekânlarına götürüldü. Çocuklara mutlu bir gün yaşatmak amacıyla Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından geçen yıl düzenlenen 12 gezi programından, 404 yetim çocuk ve 115 yaşlı vatandaş faydalanmıştı.

UMUT ÇOCUKLARINA EĞLENCE PROGRAMI…

Öte yandan Sosyal Destek Hizmetleri ekipleri, ailesi tarafından ihmal veya istismar edilmiş, barınacak yeri olmayan sokak çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması ve 8 yıllık temel eğitim hakkından yararlandırılarak yeniden topluma kazandırılmaları amacıyla, parasız ve yatılı hizmet veren Vakıfbank Umut Çocukları İlk ve Ortaokulu öğrencilerine yönelik yarıyıl tatili eğlence programı da gerçekleştirdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...