Pendik’te geri dönüşüme öğrenci desteği…

Pendik’te okullara geri dönüşümde kullanılmak üzere atık toplama merkezleri kuruluyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan proje, seçilen pilot okuldan başarılı sonuç alınması üzerine bu yıl başka okullarda da uygulanmaya başlandı.

Geri dönüşüm bilincinin çocukluk döneminde kazandırılması amacıyla geçen yıl başlatılan “Okullar Geleceğimize Hayat Veriyor, Geri Dönüşümü Destekliyor Projesi”, bu yıl da devam ediyor. Pendik Belediyesi, pilot okul Kaynarca Yıldırım Beyazıt Ortaokulu’nun ardından ikinci atık toplama merkezini Orhangazi Ortaoukulu’na yerleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında, öğrencilere belediye çevre mühendisleri tarafından geri dönüşümün önemi ve çevre bilinci konusunda eğitim verildi.

Öğrenciler, dağıtılan bez torbalarda evlerinde topladıkları geri dönüşüm atıklarını bu merkeze getirecek.  Böylece çevreci çocuklar, ailelerine de bu bilinci kazandırmış olacak.

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Çayır Festivali

Tarihi Beykoz Çayır Festivali başladı

Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği ve Beykoz Erzurumlular ...