dilenci operasyonu

Pendik’te dilenci operasyonu

İstanbul’da tehlikeli ortamlardan uzak tutulması amacıyla zabıta ekipleri tarafından toplanan Suriye uyruklu bir grup çocuk dilenci ve aileleri, Türk Kızılayı Pendik Dr. Kemal Demir Gençlik Kampı’na gönderildi.

İstanbul Valiliği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, sokaklarda dilendirilirken her türlü tehlikeyle karşılaşabilen sığınmacı durumundaki çocukları korumak ve istismar edilmelerini önlemek için çalışma başlattı. Kocasinan Polis Merkezi önünde toplanan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Avrupa Yakası Dilenci Müdahale Zabıta Amirliği ekipleri, daha önce belirlenen adreslere polis, itfaiye ve sağlık ekipleriyle gitti.

dilenci operasyonu

DAHA İYİ YAŞAM KOŞULLARI İÇİN GENÇLİK KAMPI’NA GÖTÜRÜLDÜLER…

Zabıta ve polis ekipleri, Bahçelievler Hürriyet Mahallesi’nde Suriyeli ailelerin kaldığı ev ve iş yerlerinin kapılarını çaldı. Görevlilere direnen bazı kişiler, kaldıkları yerlerden çıkmak istemedi. Zabıta ekipleri tarafından toplanan sığınmacılar, belediyeye ait araçlara bindirildi. Dilendirilen çocuklar ve aileleri, daha iyi yaşam koşullarına sahip olmaları için Türk Kızılayı’nın Pendik’teki Gençlik Kampı’na götürüldü.

dilenci operasyonu

İstanbul Valiliği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, sokaklarda dilendirilirken her türlü tehlikeyle karşılaşabilen sığınmacı durumundaki çocuklara yönelik dilenci operasyonu başlattı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...