Pendik’te ağaçsız alan kalmıyor…

“Çevrenize yeşil katın” sloganıyla ağaçlandırma seferberliğini sürdüren Pendik Belediyesi, ilçe sınırları içindeki boş alanların hatıra ormanları ile tek tek ağaçlandırılmasına öncülük ediyor. Son olarak Ballıca Köyü’nde bulunan 2,2 hektarlık alana, Eğitim-Bir Sen işbirliği ile 1.500 çam fidanı dikildi.

Pendik Belediyesi ve Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Pendik Temsilciliği işbirliğiyle, Ballıca Köyü’nde 1.500 fıstık ve sedir çamından oluşan bir hatıra ormanı oluşturuldu. Yazar ve eğitimci, aynı zamanda da Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı olan Mehmet Akif İnan’ın adının verildiği hatıra ormanı için, 22 bin metrekarelik alanı ağaçlandırmak üzere etkinlik düzenlendi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdür Yardımcısı Faruk Uysal, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sait Çoban, Pendik Müftüsü Ziya Ersin, Pendik Ballıca Köyü Muhtarı Davut Genç’in yanı sıra çok sayıda öğretmen ve aileleri etkinliğe katılarak, boş araziyi ağaçlandırdı.

Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendik’in yeşillendirmesine büyük önem verdiklerini belirterek, herkesin bir dikili ağacı olması gerektiğini söyledi. Başkan Şahin, yakın bir zamanda “Çevrenizi yeşillendirin” kampanyasıyla Pendiklilere yüz bin ağaç dağıtılacağını hatırlattı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de bir rüya daha gerçek oldu

Gülsuyu-Gülensu planlarından sonra, yıllardır kangren haline gelen ve Maltepe Başıbüyük Mahallesi’nin tamamını kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, ...