Pendik’in gurur tablosu sahnede

Pendik

Pendik Belediyesi’nin gençlere ve spora yaptığı yatırımların tanıtımı amacıyla düzenlenen lansman toplantısı, geniş katılımlı bir organizasyonla gerçekleşti. Ünlü spor spikeri ve yorumcu Ümit Aktan’ın da konuşmacı olduğu toplantıya, çok sayıda madalyalı sporcu eşlik etti.

Pendik’te iki ay boyunca spora ve gençlere yapılan yatırımlar konuşulacak. “Gençlere ve Spora Değer” konulu tanıtım çalışmaları, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen lansman toplantısıyla başladı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, İlçe Gençlik Hizmetleri Müdürü Osman Karaca, spor spikeri Ümit Aktan ve yüzlerce belediye çalışanının katıldığı organizasyonda Pendik’in uluslararası madalyalı şampiyon sporcuları, engelli sporcular, Pendik Belediyesi Spor Kulübü’nün her branştan sporcu ve hocaları da yer aldı.

“PENDİK BELEDİYESİ’Nİ KUTLUYORUM”…

Pendik Belediyesi Spor Kulübü Tekvando Takımı ile minik kurs öğrencilerinin gösterisiyle başlayan toplantıda, ünlü spor spikeri ve yorumcusu Ümit Aktan bir konuşma yaptı. Pendik Belediyesi’ni spora yaptığı yatırımlardan dolayı kutlayan Aktan; “Dünyada ve Türkiye’de pek çok yer gezip spor anlattım. Pendiklilerin bu konuda şanslı olduğunu söyleyebilirim. Tek takıma yatırım yapıp şampiyon olmak yerine 45 bin gence spor yaptırmak için tüm imkanlarını seferber eden Pendik Belediyesi’ni kutluyorum. Bu kadar tesisle tüm Pendik spor yapsın diye uğraştığı ve şehrin önüne çekiş gücü olarak sporu koyduğu için de teşekkür ediyorum” dedi. Aktan, spor yapmayan çocukların yenilmeye alışmamış bir zihniyetle yetiştiğine dikkat çekerek; “Çocuk ve gençler, bilgisayar ve cep telefonu bağımlısı. Ancak Pendik’te bunu değiştirmeye çalışan bir belediye var” dedi.

Pendik

“SKORU FARKLI SÖYLEMEM İÇİN TEHDİT BİLE EDİLDİM”…

Canlı yayında maç anlatırken yaşadıklarını da esprili bir dille anlatan Ümit Aktan, maç esnasında yenilen takım  taraftarlarının skoru farklı söylemesi için tehdit bile ettiğini belirterek; “Türkiye’de insanlar  sporda skor tabelasına bağımlı yaşıyor. Yenilmeye tahammülleri yok” dedi.  Aktan  konuşmasının sonunda  “Pendik’e bakarsanız denizi, yolu; , kalbine bakarsanız spor yapmak için şehre sağlanmış imkanları görürsünüz. Lütfen çocuklarınızı spora götürün ve kendiniz için spor yapın” çağrısında bulundu.

“HER  YIL 10 BİN ÇOCUĞUMUZA SPOR EĞİTİMİ VERİYORUZ”…

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise, Pendik’te 130 bin öğrenciden 45 binine spor eğitimi verildiğini belirterek; “Henüz  istediğimiz  rakama gelemedik. Ancak her yıl 10 bin çocuğumuza eğitim vermeye başladık.  Hem temel sporlarda, hem de herkesin eğilmediği farklı branşlarda eğitimi hedefledik” şeklinde konuştu.

MADALYALI SPORCULAR SAHNEDE…

Toplantı sonunda sahneye hocalarıyla birlikte çağrılan şampiyon sporcular, Başkanı Kenan Şahin ile birlikte gurur pozunu verdi. Pendik’in spordaki başarısını sergileyen isimler arasında Avrupa Halter Şampiyonu Neslihan Çatalca, Avrupa Halter İkincisi Elif Acar, Avrupa Halter İkincisi Gülcihan Kansızoğlu, Avrupa Halter İkincisi Elif Şeker, Avrupa Halter Üçüncüsü Melisa Arslan, Avrupa Halter Üçüncüsü Hilal Tunçöz, Avrupa Halter Üçüncüsü Kadir Aydoğdu, Avrupa Üniversiteler Halter Üçüncüsü Abdurahman Bektaş, Avrupa Karate Şampiyonu Salih Akarsu, Avrupa Go Kart Üçüncüsü Ayhancan Güven, Avrupa Veteranlar Judo Üçüncüsü Bahri Sayın, Avrupa Wushu Şampiyonu İsmail Uzuner, Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonu Melike Elitok, Avrupa Üniversiteler Karate Şampiyonu Ersel Koçer; Engelliler’de ise Avrupa Paralimpik Atletizm İkincisi Sefa Telli, Türkiye Yüzme Şampiyonu Gözde Nur Akın, Türkiye Judo Şampiyonu Enes Yıldız ve Murat Turanlı yer aldı.

pendikin-gurur-tablosu-3

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler ...