Pendik’e yeni spor kompleksi…

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından Pendik’e yeni bir spor kompleksi kazandırılıyor. Pendik Esenler Mahallesi’nde 2014’ün ilk aylarında başlanması planlanan komplekste, basketbol ve fitness salonlarının yanı sıra yüzme havuzu da yer alacak.

Sülüntepe, Yeşilbağlar ve Dolayoba Spor Kompleksleri’nin ardından Pendik, bir spor kompleksi daha kazanıyor. İstanbul İl Özel İdaresi tarafından, Esenler Mahallesi’ne çok sayıda sporun bir arada yapılmasına imkan veren yeni bir kompleks inşa edilecek. İhalesi tamamlanan kompleksin temelinin, 2014’ün ilk aylarında atılması planlanıyor.

Toplam 12 bin metrekare alana sahip kompleks içerisinde yüzme havuzu, basketbol salonu, çok amaçlı salon, fitness salonu, minder sporları alanı, kafeterya, kreş, ofisler ve sinema salonu yer alıyor. Ayrıca gençler için etüt merkezinin de bulunacağı kompleks, tamamlandığında  bölgenin en önemli spor merkezi olacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’e 4 bin 250 metrekarelik yeni park

Pendik Velibaba Mahallesi, yeni bir parka daha kavuşuyor. Mahalleye içinde antrenman ve basketbol sahalarının da bulunduğu 4 bin ...