Pendik’e giriş artık bu kapıdan!..

Geleneksel Selçuklu desenlerinin işlendiği ve tamamı el işçiliği olan anıtsal giriş kapısı, Pendik’e gelenleri karşılamaya başladı. Adnan Menderes Bulvarı üzerine üç ayda inşa edilen giriş kapısı, özel aydınlatma sistemi ile gece boyunca da ihtişamını ortaya koyuyor.

Yapımı yeni tamamlanan anıtsal giriş kapısı, Pendik’in yeni sembolü olacak. Kente giriş ve çıkışı sağlayan en önemli ana arter olan Adnan Menderes Bulvarı üzerine inşa edilen anıtsal giriş kapısı, işlemeleri ve görkemli mimarisiyle göz kamaştırıyor. Özel aydınlatma sistemiyle donatılan giriş kapısı, gece boyunca da tüm ihtişamını renkler eşliğinde sergilemeye devam ediyor.

Geleneksel Selçuklu desenlerinin işlendiği ve tamamı el işçiliği olan anıtsal giriş kapısı, 25 metre uzunluğunda ve 8,5 metre yüksekliğinde… Üzerindeki çinilerin de tamamı el işçiliği olan kapı, artık Pendik’in girişinde “merhaba” diyecek.

Anıtsal kapının yer aldığı Bahçelievler Adnan Menderes Bulvarı’nda, daha önce yapılan prestij cadde çalışmasıyla hem araç, hem de yaya trafiği düzenlenmişti. Geliş ve gidişte araç park cebi ve aydınlatma yenilemeleri yapılan caddede, bir de süs havuzu yer alıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik Belediyesi İlaçlama

Pendik Belediyesi İlaçlama Çalışması Başlattı

Pendik Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Pendiklilerin rahat bir yaz geçirmesi ...