Pendik’e 50 dönümlük Spor Köyü 

Pendik Belediyesi, Çamlık Mahallesi’nde 50 dönümlük alana, içerisinde atletizmin çeşitli branşlarının yapılabileceği pistler, okçuluk alanı, tenis kortları ve futbol sahasının yer alacağı Spor Köyü inşa edecek. İlçedeki genç nüfusun şampiyon sporcu çıkarmak için iyi bir potansiyel oluşturduğunu belirten Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, onları spora kazandıracak tesis hamlesinin devam ettiğini açıkladı.

Kente onlarca antrenman sahası, birçok spor kompleksi ve spor merkezi kazandıran Pendik Belediyesi, yatırımlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Olimpiyat düzeyinde sporcu yetiştirmek için spor yatırımlarına devam eden belediye, Çamlık Mahallesi’nde 50 dönümlük alana Spor Köyü inşa edecek. Proje çalışmaları devam eden kompleksin içerisinde standart ölçülerde 1 futbol sahası, 8 kulvarlı 400 metre uzunluğunda bir atletizm pisti, 100 metre uzunluğunda 1 koşu pisti, ikisi kapalı 6 tenis kortu, 1 okçuluk alanı ve yürüyüş yolları olacak. Spor Köyü, yine Olimpiyatlar’ın önemli spor branşlarını oluşturan disk, çekiç, gülle atma, uzun ve yüksek atlama sporlarının da yapılabilmesine imkân sağlayacak.

spor köyü

PİKNİK ALANLARI DA YER ALACAK…

Sporseverlerin uğrak yeri haline gelmesi beklenen Spor Köyü’nde vatandaşların keyifle vakit geçirip dinlenebilecekleri alanlar da yer alacak. Tüm ilçe halkının gözdesi olacak Spor Köyü’ne, piknik alanı ve çocuk oyun alanı da yapılacak, vatandaşların araçlarını kolaylıkla park edebileceği bir de açık otopark bulunacak. Yeşil alan düzenlemesiyle ayrı bir cazibe kazanacak projenin altyapı ve tesviye çalışmaları devam ediyor. Spor Köyü’nün yapımına önümüzdeki yıl başlanması hedefleniyor.

Spor Köyü

KENAN ŞAHİN: SPOR TESİSİ HAMLELERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ…

Spor Köyü’nün yapılacağı alanda incelemeler yapan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin; “Genç nüfusu fazla olan bir ilçeyiz. Şampiyon sporcu yetiştirmek için iyi bir altyapı oluşturmak ve tesisler kazandırmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bunlardan birini de Çamlık Mahallesi’ne inşa edeceğiz. Daha birçok mahalleye projemiz var. İleriki süreçte onları da başlatacağız” dedi. Başkan Şahin, bunun yanında 700 bin nüfuslu Pendik’te sporu bir yaşam biçimi haline getirmek için spor tesislerini yaygınlaştırdıklarını da sözlerine ekledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yoga Academy

Yoga Academy, 101. merkezini Sancaktepe’de açtı

Yoga Academy, 101. merkezinin açılışını İstanbul Sancaktepe’de gerçekleştirdi. Yogayı gerçek anlamda spor olarak yapmak isteyenlerin Orijinal Yoga Sistemi ...